У Сумах пройшов обласний чемпіонат з шахівУ Сумах пройшов обласний чемпіонат з шахів, фото-1

11 та 12 листопада у Сумах відбулися обласні змагання з шахів серед учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл та закладів позашкільної освіти. Всього — 110 учасників.

"Ми проводимо дуже знаковий чемпіонат області, який називається "Шахісти – інтелект нації". У нас стільки дітей з всієї області представляють Охтирку (два клуби), Тростянець, Лебедин, Липова Долина, Глухів – сто десять юних шахістів", — розповіла Cуспільному президентка обласної федерації шахів Алла Сініціна.

За дошками змагались шахісти і з Сум. Юнаки та дівчата виборювали нагороди у шести вікових групах. Любов до шахів привів батько, розповідає один із учасників турніру Олексій Ольштинський: "З шести років я побачив, як мій тато грає в інтернеті в шахи і мені стало цікаво навчитися. Мені тато почав розповідати, як фігури ходять. А потім з семи років я почав займатися з тренером".

Ярослава Горбуленко говорить: останнім часом популярність шахів серед молоді зросла." По-перше, не можна не сказати про серіал "Хід королевою". Він дуже вплинув на популяризацію шахів. Ну і більше стали грати – ми бачимо дуже багато молодих людей і мого віку. Це стало більш популярним", — розповіла учасниця змагань.

А от Анастасії Бойко не вистачило на турнірі часу. "Два роки тому у нас було по годині і партії виходили, як на мене, цікавіші. Коли ти граєш довше у тебе і азарт і навантаження на мозок більше", — говорить дівчина.

Олександр Скварча — тренер з вільної боротьби. На цей турнір прийшов його син. "Діти з задоволенням займаються, грають в шахи. Розумово себе розвивають і це допомагає їм досягати успіхів в спорті", — говорить чоловік.

У підсумку юні шахісти розіграли дванадцять комплектів медалей. Переможці отримали подарункові сертифікати. Діти воїнів Збройних сил України та ті, хто має статус внутрішньоперемішеної особи отримали солодкі подарунки від Луганської федерації шахів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW