Що приховує Чернівецька обласна філармонія: цікаві факти про будівлюТам відбуваються концерти, лунає музика від сучасної до вічної класики. Цього разу у нашій історичній рубриці, ми вам розповімо цікавинки про будинок «Музичного товариства» у Чернівцях. 

Гадаю майже кожен чернівчанин або гість міста не оминав цю памʼятку архітектури. Хтось міг просто помилуватись її фасадом та пройти далі, а дехто міг побувати в середині на якомусь концерті. 

У будинку “Музичного товариства” знаходиться Чернівецька обласна філармонія. Всередині два поверхи: велика концертна зала із подіумом, зали для репетицій, три навчальні кімнати та канцелярії.

Підпишіться на наш Telegram

Інтерʼєром будинку займався віденський маляр професор Карл Йобст, який відомий в Чернівцях ще завдяки своїм розписам Трьох-Святительської церкви Резиденції митрополитів Буковини і Далмації. 

Будинок Філармонії будували півтора року, і він вже був готовий 1877-му. До речі, кажуть, що у східній частині фундаменту вони вмурували урну, де написали послання до нащадків. У ньому йшлось про історію “Музичного товарства” та філармоніїʼ.

Зручний формат новини у нашому Viber

Цікавим фактом є те, що спочатку це приміщення мало бути театром. Але під час будівництва змінили плани. Виявилось, що для театру буде окреме приміщення. Також їм не вистачало коштів на розкішне оформлення філармонії зовні. 

Зараз це приміщення з багатою історією, адже у філармонії побував видатний композитор Микола Лисенко, у цьому будинку з 1945 року року по 1963 працювала заслужена артистка України Сіді Таль, а відомий співак Назарій Яремчук працював у обласній філармонії з 1973 року. Таблички з іменами артистів та співаків висять на фасаді будівлі, щоб кожен міг прочитати про них. 

Також там виступали: Сидір Воробкевич, Соломія Крушильницька, Енріко Карузо, Адальберта Гржімалі та імена інших вказані на табличці.

Зараз Чернівецька обласна філармонія названа на честь Дмитра Гнатюка - українського оперного співака, який родом з Мамаївців.

Відомо, що будівлю реставрували у 2008 році за 11 мільйонів гривень, а завершили оновлення у 2010 році. 

Читайте також:

  • Спогади в каменях: розкриття таємниць єврейського кладовища Чернівців
  • Залізнична перлина Чернівців: від болота до архітектурного шедевра
  • Архітектурні дива Чернівців: історія двох памʼяток міста


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW