У Сумах ветерани під надійною опікою та допомогою громадиВетерани російсько-української війни заслуговують на пошану і увагу. Їм також постійно потрібна допомога, адже адаптуватися до відносно мирного життя багатьом із них дуже непросто. В цьому їм допомагає влада громади.

«Наша громада підтримує учасників бойових дій, ветеранів ще з початку війни. Будемо робити все залежне від нас, щоб ця підтримка збільшувалася та набувала нових форм», – говорить виконуюча обов’язки очільника сумської громади Юлія ПАВЛИК.

Ще у 2016 році у Сумах створили комунальну установу «Центр допомоги учасникам АТО», яка з часом трансформувалася в «Центр учасників бойових дій». Його завданням і є саме допомога учасникам бойових дій та членам їх сімей, адаптація їх до мирного життя. Тут працюють досвідчені фахівці, які вже ось сьомий рік надають всі необхідні послуги ветеранам.

Перш за все – медичні. Вони досить різноманітні. У Центрі приймають лікарі – невропатолог та фізіотерапевт. Вони призначають лікування і різні процедури, які можна отримати тут же в Центрі. Це декілька видів електротерапевтичних процедур: електрофорез, лікування ультразвуком і лазером, а також магнітотерапія. Також тут можна пройти курс синглетно-кисневої терапії (СКТ), який використовується для лікування і профілактики захворювань, викликаних порушеннями окислювально-відновного балансу організму шляхом застосування активованої води і повітря. Ще одна досить популярна послуга Центру – пресотерапія, що є аналогом лімфодренажного масажу. Також працює масажист, який проводить сеанси ручного масажу. Є устаткування для різноманітних водних процедур з використанням спеціальних ван та душів.

Для надання реабілітаційних послуг в Центрі функціонують дві спортивні зали, одна з яких оснащена сучасними тренажерами. Там реабілітологи за індивідуальними програмами проводять заняття із лікувальної фізкультури. Крім допомоги безпосередньо ветеранам, там проводяться заняття для членів їх сімей з фітнесу, стретчингу, тай-бо та йоги.

Центр також надає послуги важкохворим після поранення на дому.

За потреби пацієнти Центру безкоштовно забезпечуються милицями, інвалідними візками та ходунками тощо. Також надаються транспортні послуги всім ветеранам, які обмежені у пересуванні після поранень чи травм – для цього у Центрі є спеціальний автомобіль.

Звісно, війна вражає не тільки тіло, а й душу. Тому Центр пропонує кваліфіковану психологічну допомогу – це як групові заняття, так й індивідуальні консультації.

На жаль, оформлення різних видів державної допомоги, отримання посвідчення учасника бойових дій, проходження військово-лікарської комісії у багатьох випадках все ще може бути затяжним через деяку забюрократизованість процесу. Тому в Центрі працює юрисконсульт, який допомагає ветеранам вирішити ці проблеми.

Протягом дня тут надається у середньому до 120 послуг 50-70 учасникам бойових дій і членам їх сімей. З початку року вже надано більше 30 тисяч послуг, а вперше тут за цей час зареєструвалося 530 ветеранів і членів їх родин.

«Ми пропонуємо учасникам бойових дій багато послуг і вони користуються популярністю. Робимо все якісно, постійно отримуємо схвальні відгуки. Нам приємно, що ми можемо допомогти нашим захисникам», – розповідає Ольга КОНЮХОВА, тимчасово виконуюча обов’язки керівника Центру.

Готовий допомагати ветеранам також Центр надання адмінпослуг (ЦНАП). У Центрі учасників бойових дій є обладнане віддалене робоче місце ЦНАПу. Це дозволяє клієнтам отримувати всі адмінпослуги на місці, не витрачаючи зайвий час, зосередившись на лікуванні чи реабілітації.

У співпраці із Міністерством у справах ветеранів у серпні цього року у ЦНАПі відкрили доступ до послуг, орієнтованих саме на ветеранів, волонтерів та членів їх сімей.

Зокрема, це встановлення факту одержання ушкоджень здоров’я від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення бойових дій; призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; призначення одноразової грошової допомоги членам сім'ї волонтера, загиблого (померлого) внаслідок поранення, отриманого під час надання волонтерської допомоги під час бойових дій, а також інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі бойових дій.

Також тут можна отримати послугу встановлення статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника України. Тут же видають відповідні посвідчення, у тому числі повторно замість втраченого. А ще можна отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Довідково

«Центр учасників бойових дій» – вул. Герасима Кондратьєва, 165/71, телефон: (050) 107-94-53 – «гарячої лінії»; (093) 107-94-53 – психологічної підтримки. Працює: пн. - чт.: 8:00 – 17:15, пт.: 8:00 – 16:00, сб. – нд. – вихідні.

Центр надання адміністративних послуг – вул. Британська (Горького), 21, тел. (0542) 700-655. Працює: пн. - чт.: 8:00 – 17:15, пт.: 8:00 – 16:00, сб. – нд. – вихідні.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inuaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW