Коли військовозобов'язаний може не з'явитися до ТЦК: юристи назвали 3 поважні причини



Згідно з законодавством, отримавши повістку, військовозобов'язаний чоловік повинен відвідати ТЦК у визначений строк. Проте, є кілька виняткових випадків, коли неявка до військкомату не тягне за собою жодних суворих наслідків. Про це розповіли на порталі "РБК-Україна".

Причини, коли можна не з'явитися до військкомату

Постанова Кабінету Міністрів від 28 липня 2010 року №673 містить обставини, за яких військовозобов'язаний може уникнути відвідування ТЦК. Важливою основою для відсутності є три ключові сценарії, які визнаються правовими експертами.

Перша причина – медична непридатність, яка перешкоджає самостійному пересуванню. Друга – обов'язок догляду за хворим родичем, який проживає разом із військовозобов'язаним. Нарешті, третя причина – наявність кримінальної справи, адміністративного покарання чи вироку стосовно військовозобов'язаного чи резервіста.

Щоб підтвердити вагому причину відсутності, необхідно пред'явити відповідні медичні документи або офіційні свідоцтва. В іншому випадку, неявка до ТЦК може призвести до суворих наслідків.

Зокрема, якщо повістка стосується оновлення даних у військкоматі, штраф складатиме від 1500 до 3400 гривень (точна сума встановлюється судовим порядком). Повторне невідвідання протягом року може призвести до штрафу в розмірі до 5100 гривень.

У випадку трьох та більше неявок після отримання повістки, військовозобов'язаного можуть притягти до суду та накласти кримінальну відповідальність. Порушення мобілізаційного розпорядження може призвести до позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW