У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту, - ФОТОСьогодні у Львові вшанували 80-ті роковини ліквідації Львівського гетто і Янівського концтабору.

Очільник міста Андрій Садовий, представники єврейських організацій, громадськість та духовенство запалили лампадки й поклали квіти до пам’ятника жертвам Львівського гетто, та спільно помолились поминальну молитву, повідомила Львівська міська рада.

«Сьогодні, будучи у часі війни, ми глибше розуміємо цю трагедію, яку пережив єврейський народ. Сьогодні український народ стоїть на передовій і захищає право вільних країн світу жити, розвиватися, бути гідними людьми. Тому ми сьогодні разом з єврейським народом, ми сьогодні з усіма людьми, які мають стержень волі бути гідними. І так буде завжди. І коли ти робиш цей крок до свободи, до волі, Бог завжди тобі помагає, попри всі випробування», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Сьогодні також відбулось покладання квітів до пам’ятного каменю на місці колишнього Янівського концтабору. А пізніше у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» розпочався концерт-молитва ансамблю єврейської пісні SHTRUDL-Band.

Захід організували Єврейська релігійна громада прогресивного іудаїзму «Тейва», Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар'є» та Меморіальний музей «Територія Терору».

Довідка

За оцінками дослідників, Львівське гетто було найбільшим на території СРСР і третім за величиною у Східній Європі. За два роки існування через гетто пройшли понад 136 тисяч євреїв. Життя у гетто було важким: поряд із терористичним акціями і погромами окупаційної влади, був голод і антисанітарія. У гетто не вистачало води та продуктів харчування, медичного забезпечення, житла. Офіційні норми постачання взимку 1941-1942 на одного дорослого становили: 700 гр. хліба на тиждень, 400 гр. муки та 100 гр. цукру на місяць.

Німці встановили тотальний контроль у гетто. Євреї не могли пересуватись вільно містом, користуватись майном, громадським транспортом, бувати у публічних місцях. Вони мали право покидати дільницю лише тоді, коли виходили на примусову працю у Янівський концтабір та в інші місця. Коли євреїв катували і розстрілювали, то у концтаборі на Янові оркестр з ув’язнених виконував мелодію «Танго смерті».

За даними дослідників, у Львівському гетто і Янівському концтаборі загинули понад 250 тисяч людей, хоча встановити точну цифру дуже складно.

Читайте також: У Львові вшанують памʼять Івана ЛипиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW