Де і як нарубати капусту у ЧерніговіЛише минулої п’ятниці у Чернігові на ринку «Нива» з’явилася нова послуга – шинкування капусти, але вже за тиждень вона набрала не аби якої популярності. Як 47-річний Костянтин Шакун за допомогою польського апарату полегшує чернігівцям життя, дізнавалися журналісти сайту 0462.ua

Вперше пан Костянтин привіз машину для шинкування капусти на ринок «Нива» 3 листопада. Покупці знайшлися одразу, тож чоловік вирішив і надалі використовувати апарат. Швидкий та зручний метод шинкування капусти став новинкою для чернігівців, тому чутки про пана Костянтина швидко розійшлися містом.

Костянтин та Ірина, Фото: Валентина Гавриленко

Костянтин та Ірина, Фото: Валентина Гавриленко

Січе капусту чоловік біля супермаркету «Бджілка», а з торгівлею йому допомагає пані Ірина. У цих двох ціла капуста коштує 10 грн за кг, а нарізана – 12 грн. Окрім цього, можна підійти зі своєю капустою і попросити пана Костянтина її на шинкувати. Коштує така послуга 5 грн за кг.

Про товар чоловік говорить:

«Капуста наша, Гусавська. Сват на Менщині вирощує, племінник теж цим займається, і я їм допомагаю, а потім торгую. Я теж з Менщини, із села Локнисте».

Апарат, яким пан Костянтин шинкує капусту, польський, коштує 65 тисяч гривень. Завдяки цій машині, можна значно зекономити час: варто лише піднести капусту до буру для видалення стрижня, а потім вкинути всередину, а вона вже зробить свою справу.

Машина для шинкування капусти
Фото: Валентина ГавриленкоБур для видалення стрижня
Фото: Валентина Гавриленко

«2 мотора стоїть по 0,75 кВт, є бур для виділення качана, 5 ножів у машинці, привід ременевий, метал – харчова нержавійка. Поляки молодці, зручний апарат придумали. Цією машиною можна до 100 тонн капусти нашинкувати. Якщо є помічники, то за день тону можна насікти. Можна ще поміняти ножі і нарізати моркву по-кореські, але ті 5 ножів довго відкручувати» – розповідає чоловік.

Покупці залюбки ідуть до торговця: дехто досі дивується такому апарату, хтось підходить подивитися та запитати ціну, а хтось активно купує товар.

«Клієнтів багато», – ділиться Костянтин, – «і чоловіки купують мішками, і жінки. Беруть і 2, і 3 поліетиленові мішки. Ось одна жінка нещодавно 4 мішка взяла, кожен по 12 кг, це ж майже 50 кг. Вона в бочці заквасить, та й буде їй. Зазвичай люди беруть щоб квасити, зварити борщ, свіжий салат зробити, відходи з качанів для кролів забирають».

Відходи з качанів, Фото: Валентина Гавриленко

Відходи з качанів, Фото: Валентина Гавриленко

Придбати капусту у Костянтина Шакуна можна кожного дня, окрім понеділка. Чоловік говорить, що раніше 2 рази ставав із апаратом на Привокзальному ринку, але все таки вирішив торгувати на «Ниві». Процес шинкування виглядає легко, а чи так це насправді?

«Це взагалі не важко, я не втомлююся, ще ж молодий», – з посмішкою говорить чоловік, – «за день від 300 кг до 500 кг можу нашинкувати, все встигаю. Завдяки апарату вдається заробити близько тисячі в день.»

Пан Костянтин розповів, що й самі торговці частенько підходять та запитують, чи може така машина для шинкування капусти окупити себе. І оскільки відповідь позитивна, то можливо незабаром у чоловіка з’являться конкуренти. Але його це не лякає, адже торговець збирається придбати новий апарат, і цього разу не для капусти.

«Планую у найближчий час купити апарат для корейської моркви. В мене працює генератор, тож можна ставити. Багато покупців запитують, чи можна ще й моркву нарізати, щоб вдома не терти. Ось людина купує капусту, щоб заквасити, а до неї в будь якому випадку треба морква, з апаратом буде легше» – ділиться торговець.

47-річний Костянтин Шакун зміг здивувати чернігівців. Завдяки його машині для шинкування капусти можна значно зекономити час та сили. Тож не дивно, що чутки про чоловіка швидко розійшлися містом. Сам торговець говорить: «Мені головне, щоб була робота, бо під час війни з цим складно, ну і звісно ж користь для людей».

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW