У Полтаві назвали дату наступного засідання суду щодо колишньої очільниці Слов’янська ШтепиСтала відома дата наступного судового засідання по кримінальному провадженню за обвинуваченням колишньої міської голови Слов'янська Штепи Нелі, - повідомляє "Кременчуцька Газета".

«Київський районний суд м. Полтави повідомляє, що судове засідання по кримінальному провадженню № 646/12397/14-к (провадження № 1-кп/552/411/23) за обвинуваченням Штепи Нелі Ігорівни у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3 КК України відбудеться 11 грудня 2023 року о 11 год.00 хв.»,- сказано в повідомленні.

Останні засідання не відбувалися.

"Фактично було розпочато судове засідання у справі, але його відклали. Обвинувачена Неля Штепа не була присутня на засіданні, частина захисників Нелі Штепи також не з’явилась", — розповів Дмитро Чубенко.

Речник обласної прокуратури зазначив, що сторона захисту клопотала про відкладення розгляду справи, зокрема, через стан здоров'я Штепи, який не дозволяє їй приїздити на засідання.

"Прокурор ініціював підготовку судового запиту щодо встановлення виду лікування Нелі Штепи з метою встановлення можливості її присутності під час судового розгляду", — каже Чубенко.

За словами речника обласної прокуратури Дмитра Чубенка, цьогоріч у червні прокурору відмовили у клопотанні щодо передачі справи в Орджонікідзевський районний суд Харкова.

Він уточнив, що після відмови інші клопотання щодо передачі справи в суд Харкова стороною обвинувачення не направлялись.

Що відомо про справу колишньої міської голови Слов'янська Нелі Штепи

Суди дев'ятий рік розглядають справу проти Нелі Штепи. Колишню Слов'янську міську голову звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. За версією слідства, вона сприяла захопленню міста підтримуваними Росією бойовиками. Слов’янськ був захоплений з квітня по липень 2014 року.

Штепу затримали у липні 2014 року під час звільнення Слов’янська від бойовиків. Її взяли під варту. У СІЗО вона провела три роки, потім рік — під домашнім арештом із електронним браслетом. У січні 2018 році сплив термін цього запобіжного заходу.

У липні 2021 року обвинуваченій Нелі Штепі обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

У лютому 2021 року Нелю Штепу допитали в суді. Вона заявила, що не визнає провини у посяганні на територіальну цілісність та створенні терористичної організації у 2014 році. У суді Штепа пояснювала, що під час окупації міста "закликала" Путіна та російські війська під загрозою терористів, бо знаходилась у них в полоні.

Неля Штепа подала заяву до Європейського суду з прав людини. В заяві вона позивалася проти України. 24 жовтня 2019 року ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації та 1000 євро компенсації судових витрат.

Читайте:

  • Справа ексмерки Словʼянська Нелі Штепи рік «на паузі» після передачі до вже шостого за рахунком суду
  • Готують запит щодо лікування: суд у справі колишньої очільниці Слов'янська Нелі Штепи відклали до листопада

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW