Інженерні війська на Сумщині показали, як працює робот-саперРобот-сапер, що розміновує території та причепний мінний загороджувач, який, навпаки, мінує територію — це частина техніки, яку мають на своєму озброєнні інженерні підрозділи сил оборони. Аби налагодити свою роботу підрозділи тренуються на Сумщині.

Виявляти міни, допомагати людині встановлювати тип та знешкоджувати – все це вміє робот-сапер, яким керує Юрій Білик. Про себе чоловік розповідає – більшу частину життя присвятив саперній справі. З лав збройних сил звільнився у 2021 році, з початком повномасштабної війни знову повернувся до війська, пише Суспільне.

Інженерні війська на Сумщині показали, як працює робот-сапер, фото-1

“Я спочатку був не потрібний, 55 років, а потім пішов у ТРО, ДФТГ зробив на Полтавщині, а потім прийшов сюди в частину”, — розповів військовослужбовець ЗСУ.

З роботом-сапером минулого року Юрій розміновував території після деокупації Балаклії.

“Там ділянка, де неможливо було підійти. Була підозра на те, що там стоять ПОМи 3 – це специфічна міна, яка працює на вібрацію кроків сапера. То ми попробували – працює, показує. Тобто, ми розвідали, що там знаходиться міна, а вже потім здійснювали їхній розстріл”, — розповів Юрія Білик.

Інженерні війська на Сумщині показали, як працює робот-сапер, фото-2

Тоді, під час роботи на Харківщині, говорить Юрій, виявили, що російські військові використовували свою систему мінування “Землеробство”.

“Це дистанційно викинуті боєприпаси. Насичено як ПФМами, тобто міни-пелюстки, а також входили протитанкові міни дистанційно які встановлювали. На сьогоднішній момент їх не менше, що тут на Сумщині, що там на Харківщині”, — розповів Юрій Білик.

Робот, з яким працює Юрій, типу PackBot 525 був розроблений американською кампанією. Людина, що ним керує, може пребувати на відстані до півтора кілометра, говорить військовослужбовець. Це багатофункціональна система, яка замінюється в залежності від потреби.

Тут зміна навісного обладнання. Вона може працювати як робот розвідник, тобто розвідувати боєприпаси. Вона може працювати як робот спеціаліст зі знищення боєприпасів. Можна працювати в умовах, які ускладнюють бачення, тобто за допомогою інфрачервоної камери. Тепловізор вмонтований. Також тут можуть під’єднуватися датчики запаху, в яких закладена програма на роботу з вилучення вибухівки”, — розповів військовослужбовець.

Середня швидкість цієї техніки — 10 км/год. Нині Юрій навчає працювати з ним інженерно-саперні підрозділи сил оборони.

“Випускаємо робочих саперів. Мотивація залежить від кожного, є хто просто, як кажуть, відбувають часи. Але потім, вже на крайніх заняттях вони розуміють куди вони попали і яка в них робота. В основному мотивовані”, — розповів Юрій Білик.

Андрій – командир відділення керованого мінування. Говорить до того, як працювати на причіпному мінному загороджувачі, мав досвід і роботи на іншій техніці, що призначена для мінування.

Інженерні війська на Сумщині показали, як працює робот-сапер, фото-3

“Мені завжди було цікаво щось підірвати. Якщо дивитись так, як нас навчають, якщо тебе гарно навчали, а навчають зараз гарно повсюди, то легко повсюди й саме працювати, важкого немає нічого”, — розповів командир відділення керованого мінування Андрій.

Мінний загороджувач призначений для встановлення протитанкових мін в грунт або сніг або на їхню поверхню, а також може встановлювати і протипіхотні міни, розповідає Андрій. Ця робота, додає воїн, не дасть можливість просуванню ворожої техніки на українську землю.

“Ми облаштовуємо мінні загородження для того, щоб противник не проник на нашу територію, щоб захистити наші війська, прикрити їх. Сапери найкращі – це все, що я можу сказати у своє виправдання”, — сказав Андрій.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inuaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW