Позич грошей, я за годину поверну: поліція закликає ретельно перевіряти подібні прохання від друзів у соцмережахДнями дві містянки втратили свої заощадження відгукнувшись на повідомлення від друзів з проханням про позику.

В обох випадках шахраї діяли за схемою: потерпілі отримували в месенджері повідомлення зі сторінок своїх подруг. Ті просили позичити кошти на дуже короткий термін. Довірливі жінки без вагань відправляли на банківські рахунки, вказані у повідомленнях, кругленькі суми. А пізніше, поцікавившись у подруг про повернення боргу, дізнавалися, що жодних повідомлень ті не надсилали. Загальна сума збитку, спричинена потерпілим, сягає 12 тисяч гривень.

Нині поліцейські з’ясовують обставини подій та встановлюють причетних до правопорушень у рамках відкритих кримінальних проваджень за ст. 190 (Шахрайство) ККУ.

Друзі! Такі випадки не поодинокі. Тож закликаємо вас до обережності у проведенні будь-яких фінансових операцій за повідомленнями у соціальних мережах:

  • якщо ви отримали подібні повідомлення, не надсилайте гроші й одразу ж зателефонуйте відправнику;
  • якщо від вашого імені переслали такі повідомлення, надішліть усім друзям прохання не переказувати кошти, а також замініть свій пароль для доступу у соцмережі;
  • у разі виявлення подібних махінацій з вашим обліковим записом, повідомляйте до поліції.

Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте шахраям збагатитися за ваш рахунок! Розкажіть про заходи перестороги своїм рідним, сусідам та знайомим!

Житомирське районне управління поліції

Позич грошей, я за годину поверну: поліція закликає ретельно перевіряти подібні прохання від друзів у соцмережах, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW