Михайлів день: нова дата та що категорично заборонено робити



1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар. Тому всі неперехідні свята тепер відзначаємо на 13 днів раніше. Велике свято Собор Архістратига Михаїла або як його називають у народі Михайлів день українські віряни святкуватимуть також у нову дату - 8 листопада.

Історія свята

Архангел Михаїл — головний архангел та воєначальник небесного війська, тобто архістратиг. За церковними переказами, саме він очолив ангелів під час битви з Люцифером та усіма занепалими духами. Спільними зусиллями ангели вигнали Нечистого до пекла. Озброєний мечем, Михаїл і досі охороняє ворота раю.

Архістратига Михайла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його патроном столиці України - Києва.

Що стосується свята, то недарма воно має у назві слово «собор», адже це поєднання чи сукупність всіх ангелів на чолі з Михаїлом. Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних: Архангелів Гавриїла, Рафаїла, Уріїла, Селафіїла, Ієгуді, Варахіїла та Єремія. Дане свято офіційно встановили ще в IV столітті.

Михайлів день — головні традиції

Це свято особливе для усіх вірян, тож цього дня обов'язково відвідують церкву. Перед іконою Михаїла моляться за захист та здоров'я рідних. Ті, у кого немає можливості відвідати храм, моляться архангелу вдома. Він обов'язково почує молитву, якщо у людини добрі наміри.

На Михайла в давнину намагалися займатися благодійністю або допомагати людям, які потребували цього. Вірили, якщо допомагати іншим, той сам Господь буде прихильний до людини. Цього дня також можна налагодити добрі стосунки з рідними та вирішити конфлікти.

Цікаво, що в Україні у свято не заведено сумувати. День проводять весело та гучно, оскільки з великою повагою ставилися до архістратига.

Наші предки називали свято Михайлівськими відлигами й обов'язково влаштовували пишні застілля. А вся річ у тім, що до цього моменту збір врожаю і сільськогосподарські роботи вже були закінчені, а справжня зима ще не настала. Тож у селян не було клопоту, і вони могли від душі насолодитися відпочинком.

Господині 8 листопада випікали хліб і пироги, а також ставили на стіл м'ясні страви. Гостей пригощали пивом і медовухою. За народним повір'ям, чим більше в домі гостей, тим заможнішим буде рік. Існувала навіть така думка, чим більше різноманітних страв буде на столі, тим задоволенішим буде сам архістратиг.

У це свято не можна:

 • займатися важкою роботою - віряни намагалися відпочити у свято;
 • робити послугу в корисливих цілях - архангел може покарати;
 • користуватися гострими предметами та що-небудь різати ножем, щоб не накликати «гнів» святого;
 • відмовляти у допомозі, якщо до вас звернулися з проханням; мити голову - розум можна «змити»;
 • сваритися;
 • лихословити;
 • сумувати;
 • засуджувати людей;
 • бажати зла іншим;
 • обмовляти; заздрити;
 • викидати їжу після застілля - віддайте її близьким, сусідам або нужденним. 


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW