Михайлів день: нова дата та що категорично заборонено робити1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар. Тому всі неперехідні свята тепер відзначаємо на 13 днів раніше. Велике свято Собор Архістратига Михаїла або як його називають у народі Михайлів день українські віряни святкуватимуть також у нову дату - 8 листопада.

Історія свята

Архангел Михаїл — головний архангел та воєначальник небесного війська, тобто архістратиг. За церковними переказами, саме він очолив ангелів під час битви з Люцифером та усіма занепалими духами. Спільними зусиллями ангели вигнали Нечистого до пекла. Озброєний мечем, Михаїл і досі охороняє ворота раю.

Архістратига Михайла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його патроном столиці України - Києва.

Що стосується свята, то недарма воно має у назві слово «собор», адже це поєднання чи сукупність всіх ангелів на чолі з Михаїлом. Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних: Архангелів Гавриїла, Рафаїла, Уріїла, Селафіїла, Ієгуді, Варахіїла та Єремія. Дане свято офіційно встановили ще в IV столітті.

Михайлів день — головні традиції

Це свято особливе для усіх вірян, тож цього дня обов'язково відвідують церкву. Перед іконою Михаїла моляться за захист та здоров'я рідних. Ті, у кого немає можливості відвідати храм, моляться архангелу вдома. Він обов'язково почує молитву, якщо у людини добрі наміри.

На Михайла в давнину намагалися займатися благодійністю або допомагати людям, які потребували цього. Вірили, якщо допомагати іншим, той сам Господь буде прихильний до людини. Цього дня також можна налагодити добрі стосунки з рідними та вирішити конфлікти.

Цікаво, що в Україні у свято не заведено сумувати. День проводять весело та гучно, оскільки з великою повагою ставилися до архістратига.

Наші предки називали свято Михайлівськими відлигами й обов'язково влаштовували пишні застілля. А вся річ у тім, що до цього моменту збір врожаю і сільськогосподарські роботи вже були закінчені, а справжня зима ще не настала. Тож у селян не було клопоту, і вони могли від душі насолодитися відпочинком.

Господині 8 листопада випікали хліб і пироги, а також ставили на стіл м'ясні страви. Гостей пригощали пивом і медовухою. За народним повір'ям, чим більше в домі гостей, тим заможнішим буде рік. Існувала навіть така думка, чим більше різноманітних страв буде на столі, тим задоволенішим буде сам архістратиг.

У це свято не можна:

 • займатися важкою роботою - віряни намагалися відпочити у свято;
 • робити послугу в корисливих цілях - архангел може покарати;
 • користуватися гострими предметами та що-небудь різати ножем, щоб не накликати «гнів» святого;
 • відмовляти у допомозі, якщо до вас звернулися з проханням; мити голову - розум можна «змити»;
 • сваритися;
 • лихословити;
 • сумувати;
 • засуджувати людей;
 • бажати зла іншим;
 • обмовляти; заздрити;
 • викидати їжу після застілля - віддайте її близьким, сусідам або нужденним. 


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW