Що буде з повноваженнями Зеленського без виборів в 2024 році: відповідь ЦВКПрезидент України Володимир Зеленський продовжить виконувати повноваження глави держави, якщо у 2024 році не відбудуться вибори. Це передбачено українським законодавством.

Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик, повідомляє 06239 з посиланням на "Радіо Свобода".

Як нагадав Дубовик, українське законодавство не передбачає проведення виборів під час воєнного стану.

"Тому жодних повідомлень, або жодних якихось речей ЦВК не тільки не отримала, але й не могла отримати. Ми незалежний виборчий орган, ми керуємося виключно законом. Вибори, зокрема, президента призначаються постановою Ради. Ви і я не бачили ані проєкту такої постанови, ані будь-яких інших офіційних документів", - сказав він.

Якщо вибори президента не відбудуться, то повноваження Зеленського будуть автоматично продовжені, зазначив Дубовик. Це ж стосується і повноважень парламенту.

"Скільки б не було спекуляцій щодо цієї теми, в Конституції чітко записано, що президент України виконує свої повноваження до вступу на посаду новообраного президента України. Все решта – це політичні спекуляції. Немає новообраного після закінчення воєнного стану складу ВР - працює чинний склад. Не буде нового президента, обраного на виборах - черговий президент продовжує виконувати свої повноваження", - пояснив представник ЦВК.

А от стосовно можливості чи неможливості проведення місцевих виборів, за словами Дубовика, говорити поки що зарано, оскільки повноваження місцевого самоврядування вичерпуються лише у 2025 році.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW