"Вбивця" українців: як вберегтися від серцево-судинних захворюваньХвороби серця і судин – це провідна причина смертності в Україні. У МОЗ розповіли, яких кроків варто вживати, аби серце було здоровим.

У МОЗ зазначають, як і всі хронічні захворювання, хвороби серця та судин розвиваються роками, поволі, але незворотно, і залежать від багатьох чинників водночас. Передусім, від способу життя, і уже до нього додаються спадковість, самотність, соціальне становище та вид професійної діяльності.

Що ми можемо змінити у своєму житті, аби запобігти ішемічній хворобі серця, гіпертензії та інфаркту міокарда?

  •  Відмовтесь від куріння та нікотиновмісних виробів, споживайте якомога менше алкоголю. Курці втричі більше ризикують померти від серцевого нападу чи раптової зупинки серця та вдвічі – від інсульту. Кинути палити та обмежити вживання алкоголю – це найкраще, що ви можете зробити для здоров’я свого серця. 
  • Вимірюйте рівень глюкози в крові, загального холестерину та рівень ліпопротеїнів високої щільності. Здавайте ці аналізи щороку або за призначенням лікаря. У разі цукрового діабету рівень глюкози в крові моніторять постійно. 
  • Тримайте свій артеріальний тиск під контролем: вимірюйте тиск, пийте за призначенням ліки для запобігання гіпертензії, зменште споживання солі (менше соліть їжу та відмовтеся від ковбасних виробів). 
  • Залишайтеся фізично активними в будь-кому віці. Ні, не всі люди мають бігати по 10 км чи веслувати – потрібно робити ті вправи та дії, які саме у вашому випадку можливі: прогулянка, вправи з гантелями (пляшечками з водою) чи тренувальними гумками тощо. 
  • Якщо ваш індекс маси тіла перевищує 25, а надто – 30 кг/м2, проаналізуйте з лікарем та/чи психотерапевтом причини набору ваги і складіть план з нормалізації маси тіла. Це непросто, особливо в разі ожиріння, та оптимізувати спосіб життя чи знайти органічну причину набору ваги, якщо вона є, потрібно все одно.
  •  Харчуйтесь здорово. Обирайте передусім цільні сезонні місцеві продукти рослинного походження, крупи, нежирну птицю, яйця і рибу. Корисна для серця їжа не містить маргаринів, має мало тваринних жирів, солі та доданого цукру.
  • Стресостійкість. Ми не закликаємо вас «перестати стресувати», бо це неможливо. Пережити важкі часи допомагають вміння толерувати невизначеність, прийняття тих речей, які ми не ладні змінити, та відповідальність за те, що нам підвладно.
  • Регулярно відвідуйте свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписали декларацію, та вчасно проходьте профілактичні скринінги. За необхідності ваш лікар направить вас на ЕКГ.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW