Гепатит А: Що потрібно знати про цей вірус та як вберегтись?На Вінниччині фіксують спалах Гепатиту А: підтверджено 245 випадків. Також — поодинокі випадки в інших областях України.

Завдяки протиепідемічним заходам (вакцинація, дослідження води, обмеження продажу товарів домашнього виробництва, дезінфекція водопровідних мереж) — кількість випадків захворювання зменшується.

У Житомирі останній випадок інфікування зафіксовано 27.12.2022. Про це інформує Житомирська міська рада.

Проте, аби убезпечитись, потрібно знати основні правила профілактики.

Гепатит А — це хвороба, яку люди називають «хвороба Боткіна» або «хвороба брудних рук». Це захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.

Які симптоми гепатиту А?

Найпоширеніші симптоми вірусного гепатиту А — слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.

Якщо помітили такий комплекс симптомів в себе чи близьких — негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.

У людей, які перехворіли гепатитом А, формується пожиттєвий імунітет.

Яка профілактика гепатиту А?

Щодо закладів освіти.

В усіх школах та садочках нашого міста встановлено сенсорні дозатори із антисептиками. Усі діти та персонал закладів освіти мають змогу мити та обробити руки.

Щоб уникнути поширення вірусу, і хворому, і здоровому потрібно ретельно мити руки, особливо після відвідування вбиральні, а також перед вживанням їжі.

Не купувати продукцію на стихійних ринках. Якщо це харчі без індивідуального пакування, овочі чи фрукти — обов’язково мити їх та бажано «обдавати» окропом перед вживанням.

Будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перш ніж пити. Не вживати молочні продукти, куплені на ринках, без попередньої термічної обробки.

Купувати продукти швидкого харчування лише у відведених для цього місцях, перед вживанням «вуличної» їжі — мити руки та обробляти їх дезінфектором.

Один із методів профілактики — вакцинація.

Вакцина від гепатиту А не входить у пакет безоплатних послуг. Але її можна придбати в аптеках.

Гепатит А: Що потрібно знати про цей вірус та як вберегтись?, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW