Колишня студентка МДУ стала пропагандисткою окупаційного телеканалу "Мариуполь 24", - ФОТОСправу кореспондентки пропагандистського телеканалу "Мариуполь 24" Софії Тетеріної  передали до суду. Її звинувачують у колаборційній діяльності. Пропагандистці загрожує 12 років ув’язнення.

Про це повідомила пресслужба Донецької обласної прокуратури  

"Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що у лютому 2023 року студентка 1-го курсу Маріупольського державного університету вирішила будувати кар’єру журналіста за стандартами російських медіа, які поширюють фейкові новини на тимчасово окупованій Донеччині. Незважаючи на вже розпочате навчання за програмою «Середня освіта. Українська мова і література» на факультеті філології та масових комунікацій, дівчина зробила вибір на користь мови держави-агресора", - йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, наразі вона працює на проросійському телеканалі "Маріуполь 24" - інформує глядачів про нібито налагодження «мирного життя» в окупованому місті. У своїх ефірах юна «журналістка» розповідає про прискорення процедури отримання громадянами російських паспортів та наголошує на вдалій співпраці з установами та громадськими організаціями рф, які допомагають місцевим «управлінцям».

"Так звана кореспондентка погоджує з керівництвом підконтрольного рф телевізійного ресурсу сценарії майбутніх сюжетів та організовує зйомки з виступами потрібних спікерів. Надаючи слово представникам окупаційної влади, вона бере участь у спотворенні реальної картини життя в розбомбленому ворожою армією Маріуполі, маніпулюючи свідомістю людей", - наголосили у прокуратурі.

Прокурори Маріупольської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянки України, якій інкримінують колабораційну діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України).

Наразі обвинувачена перебуває у розшуку. Максимально їй загрожує 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та конфіскацією майна.

Правоохоронці традиційно не називають імені колаборантки, проте з відкритих джерел відомо, що мова йде про Софію Тетерину.

За інформацією "Зрадомиру", до війни вона навчалася в МДУ на спеціальності “Середня освіта.Українська мова і література”, перед тим у НВК "Ліцей-школа №48".

Зараз вона вчиться на другому курсі фейкового вишу, який створили окупанти у Маріуполі -  так званому "університеті ім. Куїнджі" за спеціальністю "російська мова та література". У червні 2023 Тетеріна разом із своєю колежанкою Ксенією Місюревич (їй також СБУ оголосила підозру) стали учасницями форуму "Сообщество", що проходив у російському Воронежі. Там ділилися досвідом роботи на пропагандистському каналі в окупованому Маріуполі.

"Тележурналистика пришла в мою жизнь совершенно случайно, но я влюбилась в эту профессию с первой съёмки. Снимать репортажи, брать интервью, освещать жизнь Мариуполя - это мое призвание. Я хочу быть полезна своему городу и рассказывать жителям страны правду о нас", - заявила росіянам Тетеріна.

БІЛЬШЕ про колаборантів та зрадників читайте в нашій СПЕЦТЕМІAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW