Жителька Кам’янеччини хотіла повернути конфісковані цигарки, які суд передав ЗСУ142 блоки цигарок без акцизних марок були речовими доказами у справі про адміністративне правопорушення.

Суддя постановив передати Збройним силам України. Однак власниця сумнівного товару із цим не погодилась і просила повернути їй вилучене. Деталі справи розповіли у Хмельницькому апеляційному суді.

14 вересня цього року у селі Зарічанка Кам’янець-Подільського району поліцейські виявили пенсіонерку, котра переносила до свого помешкання 142 блоки тютюнових виробів без марок акцизного податку.

Їй інкримінували вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164-5 КУпАП (транспортування тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств – виробників, імпортерів і продавців таких товарів).

Чемеровецький районний суд вказав, що у діях жінки немає складу цього адмінправопорушення й закрив провадження у справі. Вилучені речові докази – 142 блоки цигарок без акцизних марок суддя постановив передати Збройним силам України, – пояснили у ХАС.

Пенсіонерка оскаржила постанову до апеляційного суду – просила не передавати цигарки ЗСУ, а повернути їй.

На її думку, конфіскація товарів застосовується, якщо суд визнав особу винною, проте провадження щодо неї було закрито. Тому вважає, що постанову в частині вирішення питання речових доказів слід скасувати.

Утім Хмельницький апеляційний суд підтвердив законність такого судового рішення.

ХАС зауважив, що у Кодексі України про адміністративні правопорушення немає положень про те, яким чином вирішувати питання про речові докази в справі, у разі її закриття.

Через це суддя вважає за доцільне за аналогією закону застосувати положення статті 100 Кримінального процесуального кодексу України, яка регулює питання вирішення долі речових доказів у кримінальному провадженні.

Зокрема, там йдеться про те, що майно, яке було предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується.

Враховуючи те, що в діях [апелянтки] відсутній склад адміністративного правопорушення, а вилучені тютюнові вироби не мають марок акцизного податку, отже перебувають у незаконному обігу на території України, разом з тим мають певну цінність та можуть бути використані на потреби Збройних Сил України, вважаю, що суддя першої інстанції обґрунтовано конфіскував зазначені речові докази за призначенням – на користь Збройних Сил України», – констатував апеляційний суд.

Читайте також:"Відділення фізичної та психосоціальної реабілітації відкриють на базі Кам'янець-Подільської міськлікарні".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW