Чи мають право на виплати переселенці, які повернулися з-за кордону - відповідь МінреінтеграціїЛюдям, які виїхали з окупації, деякий час перебували за кордоном та повернулися в Україну, органи соціального захисту відмовляють у виплатах ВПО.

Про це повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – там зазначають, що багато скарг надходить на гарячу лінію відомства. Чи правомірні такі відмови, і чи мають біженці, які повернулися в Україну, право на оформлення допомоги?

У Міністерстві пояснили, що наразі щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тис. грн на дитину і  людину з інвалідністю і 2 тис. грн на дорослого, не можуть отримати переселенці, які перебували за кордоном більш ніж 30 днів підряд на дату звернення по допомогу.

Проте цю норму планують врегулювати для тих українців, які звертаються за допомогою вперше. За результатами роботи Координаційного штабу з питань ВПО вже напрацьовано проєкт Постанови КМУ, яким передбачено, що особи, які повертаються в Україну з-за кордону та вперше звертаються за виплатами, матимуть на них право через 15 днів після приїзду у нашу державу.

«Люди виїжджають із тимчасово окупованих територій та повертаються з-за кордону. І несправедливо, коли їм відмовляють у виплатах ВПО. Оскільки їхні домівки можуть ще бути в тимчасовій окупації або навіть зруйновані. Тому ми маємо їх підтримати», – наголосила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW