Пропагандисти вчергове зманіпулювали історією про те, що Україна та її союзники підтримують нацизмТретій комітет Генасамблеї ООН схвалив суперечливий проєкт російської резолюції про боротьбу з нацизмом, але з поправкою, яка вказує на маніпулювання цим питанням з боку РФ. Інфопривід швидко підхопила російська пропаганда.

Так, 3 листопада телеграм-канали представників окупаційної влади «Запорожский Вестиник» та «Токмак Сегодня» опублікували дописи про схвалення комітетом Генасамблеї ООН російської резолюції про боротьбу з нацизмом,

«Комитет Генассамблеи ООН принял резолюцию России по борьбе с героизацией нацизма. Угадайте, кто проголосовал против? Конечно, Украина, США, Великобритания», - зазначає «Запорожский Вестник».

Пропагандисти вчергове зманіпулювали історією про те, що Україна та її союзники підтримують нацизм, фото-1

І це є маніпуляцією оскільки насправді проти проголосували 50 країн-членкинь ООН проголосували проти і ще 14 утримались. Сам факт не підтримки цього документу зовсім не свідчить про те, що ці країни підтримують нацистську ідеологію. Представники країн, які голосували проти, заявили, що Росія використовує цю резолюцію з «політично мотивованою метою» – для виправдання свого воєнного вторгнення в Україну.

Російські же ЗМІ прийшли висновку, що 50 країн світу не проти героїзації нацизму, коментуючи результати голосування в ООН. Деякі ж медіа та користувачі мережі взагалі заявили, що країни, які проголосували проти російської резолюції, підтримують нацизм, а деякі з них до того ж мають нацистське минуле.

Водночас маніпулятивний характер проєкту резолюції врівноважує поправка, за яку ГА проголосувала окремо.

У поправці, яка ввійшла до тексту резолюції, вказується, що Генасамблея «з тривогою відзначає, що РФ намагається виправдати свою територіальну агресію проти України нібито знищенням неонацизму, і підкреслює, що використання питання неонацизму як приводу для виправдання територіальної агресії серйозно підриває справжні заходи боротьби з неонацизмом».

Варто зазначити, що Росія виносить на голосування схожу резолюцію щороку, починаючи з 2012 року, і її раніше завжди ухвалювали більшістю голосів. Наприклад, у 2021 році дві країни голосували проти російської резолюції, у 2022 та 2023 році таких вже 50.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW