На Боярці у Рівному розкопали садибу заможного бояринаПід час археологічних розкопок в Рівному, проведених у мікрорайоні Боярка, була виявлена садиба заможного боярина, що датується Княжою добою.

Як повідомили кореспонденти Суспільного, це підтверджується індивідуальними знахідками, які відзначаються своєю рідкістю в сільських поселеннях того періоду і були б характерні для княжих столиць або фортець.

Серед знахідок варто виділити ключі, уламки скляних браслетів, підвіску-лунницю, скроневе кільце, кістяний гребінь та натільні хрестики.Також було знайдено колекцію ножів, пірофілітові прясла, елементи від металевих казанів та кераміку.

Фото знахідокФото знахідокФото знахідокФото знахідокФото знахідокФото знахідок

Розкопки тривали два місяці та були проведені перед початком будівництва в історичній частині міста.

Охоронна археологічна служба України фінансувала ці розкопки через забудовника, оскільки на його території були виявлені археологічні об'єкти.

Одне з поселень виявило садибу, яка, ймовірно, належала заможному боярину або княжому дружиннику. Інші поселення мали менший культурний шар.

Археолог Ярослав Погоральський також вказав, що поселення часів княжої Русі вже були виявлені в цьому районі приблизно десять років тому, але таких об'єктів розміром із знайденими залишками не досліджували раніше.

Скоріш за все, ім'я мікрорайону "Боярка" пов'язане із проживанням привілейованих верств населення у цьому районі, можливо, заможних бояр. Про що свідчить і садиба, знайдена в розкопках, підкреслюючи статусність цього об'єкта.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW