“Донбас і Крим не наші землі” - на Буковині судили батюшку УПЦ МПНа Буковині суд визнав винним священника УПЦ МП Дмитра Завялеця, який сказав, що Донбас і Крим «не наші землі».

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на вирок від 2 листопада.

У суді довели, що батюшка у березні 2023 року під час того, як ховали загиблого військовослужбовця Збройних сил України виступив з промовою. Понад 60 людям він сказав, “...Донбас і Крим не наші землі, що там російськомовні люди і українців там ненавидять, тому не треба туди йти; ...Америка буде воювати з Росією на території України, що ми зараз і бачимо, що зараз і робиться”.

Підпишіться на наш Telegram

Таким чином батюшка публічно заперечив агресію росії проти України. Також він не визнав державний суверенітет України, адже сказав, що Донбас та Крим - не наші землі. Отже, він порушив частину 1 статті 111-1 Кримінального кодексу (“Колабораційна діяльність”).

Сам чоловік до суду не зʼявився. Проте суд отримав заяву, що визнає себе винним у кримінальному правопорушенні та взагалі нічого не оспорює. 

Щире каяття та повне визнання своєї вини вплинули на помʼякшення покарання. Суд позбавив його права 12 років обіймати посади в релігійних організаціях, а також публічно виступати.

Ми вирішили пошукати про нього більше інформації, і знайшли в Youcontrol, що Дмитро Завялець є керівником Релігійної громади парафії на честь Покрова Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви (МП) у Глибоці в Чернівецькій області.

Читайте також: 

  • “Гроші на ЗСУ, а не на бруківку” - у Чернівцях відбулась акція протесту (Відео)
  • Архітектурні дива Чернівців: історія двох памʼяток міста


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW