Питання на $900 млн – розпочався другий перегляд програми МВФУ Варшаві сьогодні, 6 листопада, розпочала роботу місія МВФ для консультацій щодо Статті IV Угод МВФ та другого перегляду програми з Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF). У її складі беруть участь представники Мінфіну та НБУ.

Програма EFF передбачає виділення траншів Україні за наслідками її щоквартальних переглядів.

Під час другого перегляду програми EFF обговорюватиметься стан виконання Україною взятих на себе зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику. Йдеться, зокрема, про заходи у сферах податково-бюджетної, монетарної та валютної політики, забезпечення фінансової стабільності, а також структурних реформ для середньо- та довгострокового економічного зростання.

У фокусі зустрічей, зокрема, буде ситуація у фінансовому секторі країни, результати оцінки стійкості банківського сектору, реалізація Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Обговорюватимуться результати переходу до режиму керованої гнучкості курсу та впровадження ризик-орієнтованого нагляду у фінансовому секторі.

Крім того, фахівці зупиняться на питанні джерел фінансування дефіциту державного бюджету України, включаючи міжнародну фінансову допомогу та внутрішній борговий ринок.

У червні 2023 року Україна успішно пройшла перший перегляд програми МВФ, своєчасно виконавши всі взяті на себе зобов'язання. У рамках програми вже отримано два транші загальним обсягом близько $3,6 млрд (перший транш було виділено відразу після підписання програми).

За успішного проходження другого перегляду програми Україна може цього року отримати третій транш, а загальна сума отриманого фінансування зросте до $4,5 млрд.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW