"Не лише мозаїка, але й вся будівля палацу зазнає значних руйнувань під дією природних факторів ", - директорка Чернігівського міського палацу культуриДля збереження виконаних робіт, що раніше проводилися в Міському палаці культури, який перебуває у комунальній власності міста, потрібно продовжити капітальний ремонт будівлі. По суті це є вимушеною мірою.

Повідомляє Суспільне Чернігів, спираючись на пост у фейсбук Ірини Должикової, директорки Міського палацу культури ім. В’ячеслава Радченка.

За словами директорки, проєкт термомодернізації будівлі Міського палацу культури реалізовується міським управлінням капітального будівництва з 2017 року, а протягом останніх трьох років роботи із його завершення взагалі не проводилися.

«КП «Міський палац культури» не є розпорядником коштів по даному об'єкту і не подавало заявку на фінансування завершення робіт у цьому році, адже ми чудово розуміємо, що сьогодні пріоритетним є фінансування оборонного сектору та соціальних питань, і ремонт будівель культури в умовах воєнного стану, м'яко кажучи, не на часі. На сьогодні, щоб мати можливість законсервувати об'єкт та щоб вже зроблене не пішло нанівець і будівля взагалі не була знищена, вкрай необхідно вирішити ряд проблемних питань», — повідомляє директорка палацу Ірина Должикова на своїй Facebook-сторінці.

Зокрема мова йде про завершення облаштування відводу дощових вод з внутрішнього двору палацу. За словами Ірини Должикової, без цього вода з покрівлі потрапляє до приміщення укриття для дітей, розташованого у підвалі.

Також про завершення зовнішнього облицювання стін у місцях, де вже встановили утеплювач, щоб не допустити потрапляння на нього вологи. За словами Должикової, якщо цього не зробити, доведеться перероблювати утеплення значних площ фасаду.

Ще одним видом робіт є завершення ремонту центрального входу.

Такий вигляд має центральний вхід Міського палацу культури у 2023 році. ФОТО: Суспільне Чернігів

Такий вигляд має центральний вхід Міського палацу культури у 2023 році. ФОТО: Суспільне Чернігів

На всі ці роботи цього року виділили близько двох мільйонів гривень, каже Должикова.

«Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради оголосило процедуру закупівлі на обсяг робіт, який залишилось виконати по проєкту (згідно з чинним законодавством технічно неможливо оголосити процедуру лише на частину робіт). Проте мови про витрату 28 мільйонів гривень бюджетних коштів на ремонт палацу не йде. Ціна питання збереження будівлі до завершення війни лише два мільйони гривень».

За її словами, лише після виконання цих робіт капітальний ремонт можна буде призупинити до кращих часів та відновити ремонт вже після перемоги.

«Якщо цього не зробити, то не лише мозаїка, але й вся будівля палацу просто зазнає значних руйнувань під дією злив, снігу та інших природних факторів», — пише Должикова.


Нагадаємо, що 18 жовтня 2023 року міське управління капітального будівництва оголосило тендер на продовження капітального ремонту Міського палацу культури. У тендері перемогла компанія ТОВ «Фірма «МЖК-Сервіс», яка проводила роботи у попередніх частинах капітального ремонту будівлі, з фінальною сумою у 28,2 мільйона гривень.

За словами Вячеслава Почепа, це ті роботи, на які не вистачило коштів у 2021 році, плюс виконання робіт по консервації мозаїки, яка розташована на стіні Міського палацу культури.

«Туди тільки додалося питання мозаїки. За той час поки ми робили термомодернізацію, мозаїку внесли у реєстр пам'яток місцевого значення. Тому з нею треба було щось робити. Ми отримали в обласному департаменті культури їхнє бачення з приводу консервації мозаїки. Це для того, щоб у майбутньому, коли будуть певні технології, її можна було б кудись перенести. Зараз розробили окремий розділ по консервації мозаїки, і ми будемо виконувати ці роботи, які у початковому проєкті були відсутні. Також перерахували все у поточні ціни», — говорить Почеп.

Також Почеп зазначив, що невиконання цих робіт не призведе до погіршення якості попередньо виконаних частин капітального ремонту. За його словами, це вплине лише на неотримання відповідного сертифікату, що будівля повністю термомодернізована.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW