Чи мають право на виплати ВПО переселенці з ТОТ після повернення в Україну через інші країниНа гарячу лінію Мінреінтеграції надходять скарги щодо випадків відмов призначення виплат переселенцям, які виїхали з ТОТ і деякий час перебували за кордоном. 

Як повідомили у Мінреінтеграції, йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.

Чинним законодавством передбачено, що на виплати мають право внутрішні переселенці з територій, що входять до Переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309. Але за умови, що: 

стосовно цих територій не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації;

ці особи не перебували за кордоном більш ніж 30 днів підряд на дату звернення по допомогу.

При цьому за результатами роботи Координаційного штабу з питань ВПО вже напрацьовано проєкт Постанови КМУ щодо підтримки громадян, які отримали притулок в інших державах, але повернулися в Україну. Цим проєктом передбачено, що такі особи, які вперше звертаються за призначенням виплат ВПО, матимуть право на їх отримання через 15 днів після повернення.

Читайте також: Цього року понад 41 тисячі ВПО, які проживають у Кривому Розі і районі, нараховано допомогу на проживання на суму 1,57 млрд гривень.

Следите за новостями в Telegram.

Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.

 Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW