Хвиля самогубств у Києві: що стало причиною та як запобігти трагедії - відповідь психологиніУ Києві останнім часом сталася серія випадків самогубств серед підлітків. Ця трагічна хвиля, яка накрила столицю, сколихнула громаду, батьків та педагогів. Відома психологиня та кризовий консультанто Ірина Шеньє ексклюзивно для 44.ua розповіла про те, чому це може відбуватися і дала поради, як  допомогти підліткам та молодим людям долати внутрішні труднощі.

Самогубство підлітка - це більше, ніж просто особиста трагедія. Це сигнал, який свідчить про проблеми, з якими стикається молодь у сучасному суспільстві. Соціальний тиск, стрес, невпевненість у собі, інтернет-залежність, а також відсутність належної підтримки - ці всі фактори можуть впливати на психічне здоров'я підлітків і призвести до трагічних дій.

Психологиня Ірина Шеньє наголошує на важливості відкритого спілкування між батьками та дітьми. Важливо створити безпечну атмосферу, в якій підліток може поділитися своїми переживаннями, не боячись осуду. Психологічна підтримка та професійна допомога можуть бути ключем до запобігання самогубствам серед підлітків.

Психологиня Ірина Шеньє

Крім того, педагоги та школи відіграють важливу роль у розумінні та виявленні можливих сигналів тривоги серед учнів. Навчальні заклади повинні надавати психологічну підтримку та сприяти створенню позитивної атмосфери для дітей.

“Ця хвиля самогубств в Києві - це серйозна проблема, яка вимагає комплексного підходу та спільних зусиль усіх членів суспільства. Важливо взяти це питання на контроль і діяти, щоб допомогти молоді знаходити радість та підтримку в житті, а не в безнадійних кроках”, - коментує експертка.

Що може штовхати людей до скоєння самогубств? 

Самогубство - це складна проблема, яка може виникнути під впливом різних факторів. Перш за все, важливо розуміти, що людей до самогубства можуть штовхати різні причини, і деякі з них можуть бути невидимими для інших. Один із таких факторів - вплив оточуючого середовища. Суспільство може створювати надмірний тиск та очікування, що призводять до внутрішнього стресу та невпевненості.

Що могло запустити хвилю суїцидів в Києві та чи можливо це якось зупинити?

Деякі люди переживають внутрішні страждання через конфлікти чи шокові ситуації, коли сильні почуття, з якими вони не в змозі справитися, перетворюються на тяжкі навантаження. Дитячі травми також можуть грати важливу роль у формуванні негативного ставлення до життя, оскільки вони можуть призвести до того, що людина не відчуває своєї цінності для світу.

Вплив війни на свідомість підростаючого покоління

Війна, безперечно, має серйозний вплив на свідомість підлітків і може бути однією з причин, яка провокує їх на самогубство. Вплив війни на психологічний стан підлітків може бути надзвичайно складним і важким для розуміння. Ось деякі фактори, через які війна може впливати на підлітків:

  • Травматичні події:Підлітки, як і дорослі, можуть бути свідками подій війни, які викликають травматичні наслідки. Це можуть бути обстріли, вибухи, втрати близьких тощо. Такі події можуть залишити глибокий психологічний слід і сприяти розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР), що може викликати депресію та самогубські наміри.
  • Втрати та розлучення: Війна може призвести до великої кількості втрат серед сімей та близьких. Втрата батьків, родичів або друзів може спричинити велику психологічну травму та почуття втрати. Це може призвести до відчуття безнадійності та ізоляції, що може бути фактором ризику для самогубства.

Що могло запустити хвьлю замогубств в Києві, - відповідь психолога

Як розпізнати, що людина планує зробити фатальний крок та як їй допомогти? 

Звичайно, на життя і психічний стан людей впливає і постійне перебування у стресі, особливо в умовах війни. Стрес може підсилити чи активізувати психічні хвороби і внутрішні конфлікти. Для батьків важливо бути уважними до своїх дітей та говорити з ними відкрито про те, що відбувається. Допомогти їм справлятися із негативними почуттями та піклуватися про своє психічне здоров'я. Стан батьків безпосередньо впливає на стан їхніх дітей, тому важливо, щоб дорослі також піклувалися про своє фізичне та психічне здоров'я.

Зміни у стані людини можуть бути попереджувальними сигналами. Вона може говорити про самогубство або стати різко закритою і агресивною, перестати спілкуватися з оточуючими. У таких випадках найкращим рішенням є звернення до психотерапевта чи іншого спеціаліста, оскільки лише вони можуть надати необхідну допомогу. Або ж просто підтримувати людину, запитувати про її потреби та допомагати справлятися із почуттями. У цій складній ситуації важливо виявити співчуття та турботу, які можуть бути важливими факторами у попередженні самогубств та відновленні психічного здоров'я.

Важливо пам'ятати, що кожна людина реагує на війну по-різному, і її вплив на підлітків може виявлятися у різних формах. Психологічна підтримка, сприяння відкритому спілкуванню та допомога у подоланні стресу можуть бути важливими чинниками в зменшенні ризику самогубства серед підлітків і молоді, які особливо важко переживають воєнні події. Доцільно вчасно виявляти можливі симптоми погіршення психічного стану та шукати професійну допомогу у випадку необхідності.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW