Зайві діагнози та кесареві розтини: пологові центри масово наживаються на незаконних схемахБудь-яку справді хорошу ініціативу корумповані медичні чиновники можуть перетворити на схему для власного заробітку. 

Так Національна служба здоров'я України (НСЗУ) виявила численні порушення, фейкові діагнози та зайві призначення проведення кесаревого розтину у пологових та перинатальних центрах України. І все це з однією метою - заробіток на несправжніх діагнозах.

Пологові та перинатальні центри в Україні вигадують нові схеми, аби отримувати подвійну, а інколи й потрійну оплату за одного новонародженого пацієнта.

Так, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, медзаклади свідомо вказують несправжні діагнози для немовлят, аби їх перевели до іншої лікарні або на іншу схему лікування, що відповідно, тягне за собою більшу оплату. Такі дані були виявлені за результатами спільного моніторингу з Національною службою здоровʼя (НСЗУ).

«За попередніми розрахунками НСЗУ, за приблизно 30% дітей медичним закладам проводили подвійну оплату. У середньому в країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять до іншого закладу, і вони зазнають негативного впливу внаслідок транспортування», - повідомляють в МОЗ.

Про яку оплату йдеться?

Близько 200 тисяч жінок щороку народжують в Україні. Надважливо, щоб кожна з них, а також новонароджені отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.

Породіллі отримують допомогу у рамках трьох пакетів послуг, які контрактуються НСЗУ: «Стаціонарна медична допомога без проведення хірургічних операцій», «Медична допомога при пологах» та «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках». Кожен з них гарантує безоплатні послуги для пацієнта.

«Ми робимо усе можливе для того, щоб лікарні були фінансово спроможні надавати кваліфіковану медичну допомогу пацієнтам. Але коли ми починаємо аналізувати якість наданих послуг, ми бачимо необхідність перегляду підходів до неонатальної допомоги. Пакет складних неонатальних випадків має спонукати надавати медичну допомогу у приймаючому закладі. А по факту ці лікарні перенаправляють маленьких пацієнтів у дитячі лікарні, і діти страждають під час транспортування. Лікарні, законтрактовані на надання перинатальної та неонатальної допомоги, мають у першу чергу дбати про пацієнтів, а не про отримання коштів від НСЗУ за начебто “хворих” дітей», – зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час наради з департаментами охорони здоров’я та керівниками перинатальних центрів і пологових відділень.

У ході моніторингу медичних закладів, проведеного МОЗ та НСЗУ, було виявлено, що пологові та перинатальні центри свідомо вказують несправжні діагнози для новонароджених задля переведення їх до іншої лікарні або на іншу схему лікування. Це дозволяє отримувати подвійну, а інколи і потрійну оплату за одного маленького пацієнта. За попередніми розрахунками НСЗУ, за приблизно 30% дітей здійснювалась подвійна оплата медзакладам.

У середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад та зазнають негативного впливу внаслідок транспортування. В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг.

Було виявлено, що в деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для «лікування».

Також у 2023 році суттєво збільшилась кількість кесаревих розтинів порівняно з попередніми роками. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показів, а виключно задля отримання коштів за втручання.

За підсумками наради було надано рекомендації для керівників пологових та перинатальних центрів щодо вирішення проблемних питань та прийняття управлінських рішень.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW