Коли в Україні скасують мораторій на підвищення комуналки: прогноз НБУМораторій на підвищення комунальних тарифів в Україні може бути скасований лише у 2025 році. Про це свідчать дані "Інфляційного звіту" Національного банку України за жовтень 2023 року.

Коли скасують мораторій

Згідно зі звітом, адміністративна інфляція поступово зростатиме на прогнозному горизонті, і це буде обумовлено переважно подорожчанням тютюнової продукції через підвищення акцизів та зростанням тарифів на окремі послуги житлово-комунального господарства.

Проте, як відзначають у документі, дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання буде продовжена до 2025 року. Відповідно до прогнозів НБУ, скасування мораторію може спричинити значний ріст адміністративної інфляції, що досягне 19% наприкінці прогнозного періоду.

Необхідність скасування мораторію пов'язана з потребою усунення дисбалансів в енергетичному секторі. Проте урядові рішення щодо приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до ринкових рівнів мають враховувати їх велику соціальну значущість. Таким чином, очікується, що будь-яке підвищення тарифів буде здійснюватися поетапно та супроводжуватиметься розширенням підтримки населення, зокрема за допомогою субсидій.

Зазначимо, що в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання, проте він не розповсюджується на тарифи для електроенергії та холодної води. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW