Українським водіям готують штрафи за літню гуму: порушників будуть ловити з 1 листопада по 31 березняВ Україні пропонують зобовʼязати власників всіх автомобілів перевзувати свої машини в зимову гуму у чітко визначений період.

Керування авто без зимових шин каратиметься штрафами. Що відомо про запровадження нових правил і якими будуть штрафи за їх невиконання, розповів юрист Віктор Мазур, пишуть Vikna.

За словами експерта, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 8369 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності транспортних засобів). Документ передбачає обов’язкову сезонну зміну шин в Україні.

Пропонується заборонити з 1 листопада по 31 березня експлуатацію машин з масою до 3,5 т, які не оснащені зимовими або всесезонними шинами. Для транспорту, що має вагу понад 3,5 т, обов’язковими будуть тільки зимові шини.

Крім того, планується внесення змін до ч.1 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме, за їзду на літній гумі взимку буде запроваджений штраф у розмірі 340 грн.

У пояснювальній записці до законопроєкту ініціатори нововведення зазначають, що зараз в правилах дорожнього руху України сезонна зміна гуми авто ніяк не врегульована. Заміна шин з літньої на зимову і навпаки відбувається на розсуд водіїв.

При цьому необхідність такого нововведення пояснюється тим, що найбільша кількість ДТП трапляється саме зимою. Також автори законопроєкту посилаються на правила, що діють в деяких країнах ЄС. Там відсутність зимових шин на колесах авто зимою є грубим порушенням ПДР, що передбачає накладання штрафу.

Запровадження такого обов'язку потрібне, оскільки на дорогах водії, які їздять на літній гумі, несуть серйозну небезпеку як для себе, так і для пішоходів. Про це також зазначається в наших ПДР.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW