У Німеччині підвищать мінімальну зарплату: про що потрібно знати українським біженцямУ Німеччині готують підвищення мінімальної зарплати – у 2024 та 2025 роках. Стало відомо, як зміниться розмір прибутку українських біженців.

Німеччина прийняла максимальну кількість наших співвітчизників. Більшість із них не знає німецької мови, не підтвердила дипломи, тому може розраховувати лише на "мінімалку".

Спеціальна комісія запропонувала підвищити погодинну ставку до 12,41 євро. Федеральний уряд планує ухвалити відповідні зміни наступного року. Місцеві профспілки вже заявили, що цього підвищення буде недостатньо, щоб компенсувати реальні втрати заробітної плати через інфляцію.

Німецькому уряду рекомендували підвищити мінімальну заробітну плату приблизно на 3,4%. Підвищення торкнеться 6 мільйонів працівників. З 2025 року очікується другий етап підвищення нижньої межі зарплати – до 12,82 євро. Пропозицію потрібно затвердити в уряді.

У самій профільній комісії, яка складається з представників профспілок та роботодавців, спостерігається розбіжність. Думки членів комісії розділились під час голосування, довелося голосувати повторно.

Член правління Федерації профспілок Німеччини Штефан Керцелль заявив про неможливість підтримати зростання мінімальної зарплати у межах цента. Він пояснив, що для забезпечення базової компенсації інфляції потрібно підвищити її щонайменше до 13,50 євро на годину. Однак голова комісії та представники роботодавців відмовилися підтримати цю пропозицію.

Зараз у Німеччині спостерігаються максимальні втрати реальної зарплати. Це найвищий показник із 2008 року. Підвищення "мінімалки" до 12,41 євро у 2024 році призведе до підвищення заробітних плат лише на 3% порівняно з останнім річним рівнем інфляції у 6,1%.

Скільки платять у Німеччині зараз

Українські біженці, які збираються працевлаштовуватись у Німеччині, мають знати, що мінімальна зарплата там становить 12 євро на годину. У країні виник дефіцит працівників та зарплати в країні вищі, ніж в інших європейських країнах. Це одна з причин, чому українці та поляки обирають цей ринок.

Середні річні заробітні плати у Німеччині:

  • маляр (фарбування, лакування) – 35 603 євро;
  • пекар та кондитер – 34 647 євро;
  • сантехнік, спеціаліст з систем опалення та кондиціювання – 43 777 євро;
  • м'ясник (переробка м'яса) – 34 959 євро;
  • металообробка (зварювальник, фрезерувальник) – 42 533 євро;
  • механік – 47 104 євро.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW