Лептоспіроз на Чернігівщині: інфекційну хворобу виявили у 14 людей, серед них – двоє померлоНа Чернігівщині набирає обертів серйозне інфекційне захворювання — лептоспіроз. З початку року в області зафіксовано 14 випадків, серед яких 2 — летальні, в той час як у 2022-ому було 2. Лікарі кажуть, хвороба — небезпечна, заразитися в повсякденному житті може кожен.

Про це повідомляє телеканал «Новий Чернігів».

– Лептоспіроз — це хвороба зоонозна, тобто, вона передається від тварин до людей. Інкубаційний період у цієї нозології складає від 7-ми до 14-ти днів. Механізм передачі в нас — контактний, шлях передачі — аліментарний, рановий і також через продукти харчування, через воду, – розповіла завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні № 2 Іванна Олексієнко.

Основними симптомами лептоспірозу є підвищена температура, біль у м’язах, слабкість, висипання на шкірі та її жовтушність, головний біль. Стан людини залежить від кількості збудників, які потрапили в організм. Діагностувати хворобу можна лабораторно за кількістю антитіл у крові.

Іванна Олексієнко

Іванна Олексієнко

– Зазвичай у стаціонар до нас потрапляють хворі із середнім та важким перебігом захворювання і, звичайно, що це збудник, який добре піддається антибіотикотерапії. Тобто ми призначаємо антибіотики, а також додаткові препарати — це залежно від того, що в нас уражається, яка симптоматика і від чого ми далі відштовхуємося. При лептоспірозі в нас дві такі системи, які уражаються, це гепатобіліарна й сечовидільна система, – повідомила Іванна Олексієнко.

Існує багато видів збудника лептоспірозу. У нашій країні шириться переважно один, який постійно циркулює у природі, – ікторогеморагія. Він уражає печінку, нирки, легені, нервову та сечовидільну системи.

- Зустрічаються на території України канікуля і грипотифоза, які також проявляються підвищеною температурою тіла, біллю в м’язах, може бути ураження з боку центральної нервової системи, серцево-судинної системи, – підкреслила Іванна Олексієнко.

На даний час офіційної вакцини від лептоспірозу в Україні немає. Людина може заразитися цією хворобою кілька разів упродовж життя. Тому лікарі наголошують: потрібно дбати про свій раціон, пити тільки фільтровану воду та за перших симптомів звертатися за кваліфікованою допомогою, аби уникнути ускладнень та летальних випадків.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW