Вшестеро дешевше: Держаудитслужба перевіряє, чи законно у Чернігові здавали в оренду землю росіянамУправління земельних ресурсів Чернігівської міської ради уклало договори з довіреними особами громадян РФ на оренду двох присадибних ділянок за ціною вшестеро меншою від визначеної законодавством. Про це повідомляє Державна аудиторська служба України на своєму офіційному сайті, пише «Суспільне Чернігів».

Також, як йдеться у повідомленні, після повномасштабного вторгнення Росії уклали ще один договір на оренду ділянки у Чернігові. Що на це кажуть у міській раді — читайте далі.

Державна аудиторська служба України повідомляє, що договори на оренду двох присадибних ділянок управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради уклало з довіреними особами громадян РФ за ставкою, яка є значно нижчою за мінімальну.

«Договори оренди на дві присадибні ділянки з довіреними особами громадян РФ від імені Чернігівської міської ради укладав начальник управління земельних ресурсів Чернігівської міськради за ставкою, значно нижчою, ніж мінімальна можлива відповідно до чинного законодавства – 0,5 % нормативно-грошової оцінки землі. Мінімальний розмір орендної плати в Україні – 3%».

Також, як йдеться у повідомленні, у вересні 2022 року, уклали ще один договір на оренду ділянки для експлуатації приміщення магазину.

Як коментують ситуацію в управлінні земельних ресурсів Чернігівської міськради

Начальник управлінні земельних ресурсів Чернігівської міської ради Василь Дмитренко розповів Суспільному, що дві присадибні ділянки у Чернігові, у мікрорайоні Лісковиця, здали в оренду росіянам для обслуговування житлових будинків. Все відбувалося в рамках закону, каже Дмитренко. Чому ціна на оренду землі є меншою у шість разів, відповів так:

«Орендна ставка встановлена на рівні, на якому затверджене положення проплати за землю на сесії Чернігівської міської ради. Це 0,5 % від нормативно грошової оцінки. А зараз взагалі затверджено орендну ставку — 0,25».

Василь Дмитренко, ФОТО: Суспільне Чернігів

Василь Дмитренко, ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів Дмитренка, законодавство не забороняє здавати землю в оренду росіянам після повномасштабного вторгнення. Ще один договір, з його слів, уклали у вересні 2022 року на оренду ділянки для експлуатації приміщення магазину. Він розташований на проспекті Левка Лук'яненка у Чернігові.

«Це прибудоване приміщення до багатоповерхового будинку, в якому є нерухоме майно даного громадянина (громадянина РФ). Для обслуговування цього майна і для того, щоб вони в законний спосіб сплачували податки, ми передали в оренду. Моя позиція відповідає закону. У мене є обов'язок укладати договори під об'єктами нерухомого майна, незалежно від того громадянином якої країни він є. Якби була заборона, тоді б ми не передавали».

Також зі слів Василя Дмитренка, 2 листопада Держаудитслужба проводить в управлінні земельних ресурсів Чернігівської міської ради перевірку, щодо законності передачі росіянам землі в оренду.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW