Грошові виплати і пільги для дітей військових в Україні у 2023 році: повний перелікВ Україні для дітей військовослужбовців та учасників бойових дій передбачені певні пільги, що стосуються освіти, медичної допомоги та відпочинку.

Що входить до переліку пільг, розповідає РБК-Україна, посилаючись на Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

На які пільги можуть розраховувати діти

Грошова допомога виплачується повнолітнім дітям, які проживають разом з батьком, матір'ю чи іншим законним представником, у разі захоплення військовослужбовців у полон, інтернування військовослужбовців чи їхнє звільнення, чи визнання їх безвісно відсутніми чи померлими у встановленому законом порядку.

Передбачено, що виплати здійснюються не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

Не більше одного разу на рік військовослужбовці та їхні родичі мають право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях. Це ж право надається членам сімей військовослужбовців, які загинули чи пропали безвісти, а саме:

 • батькам;
 • дружині (чоловіку);
 • неповнолітнім дітям;
 • дітям-особам з інвалідністю з дитинства незалежно від віку.

У першочерговому порядку дітям військовослужбовців надають місця в державних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах за місцем проживання, незалежно від форми власності закладу.

У разі загибелі військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста, їхні неповнолітні діти мають право на пенсію за загиблого відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Соціальні гарантії для дорослих членів сімей

Члени сімей військовослужбовців мають переважне право на:

 • прийняття на роботу і на залишення при посаді у разі скорочення штату працівників;
 • направлення для професійної підготовки, підвищення кваліфікації й перепідготовки з виплатою середньої зарплати на період навчання;
 • виплату грошової допомоги в розмірі середньомісячної зарплати при розірванні трудового договору у зв'язку з переведенням чоловіка чи дружини на службу в іншу місцевість (для дружин чи чоловіків військовослужбовців);
 • оплату листка непрацездатності в розмірі 100% середньомісячної зарплати незалежно від страхового стажу (для дружин чи чоловіків військовослужбовців).

Крім того, родичам військового зараховується у страховий стаж період проживання разом з чоловіком чи дружиною в місцевостях, де не було можливості працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років.

На кого не поширюється право на пільги

Дія зазначеного Закону не поширюється на таких осіб:

 • членів сімей військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, які загинули чи померли під час проходження військової служби (зборів), проходження служби у резерві внаслідок вчинення ними правопорушення - кримінального чи адміністративного;
 • членів сімей, якщо загибель (смерть) військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста сталася внаслідок вчинення ними дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, є наслідком навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження;
 • іноземців та осіб без громадянства, які проходять службу в ЗСУ, за виключенням положень, що стосуються грошового забезпечення та надання відпусток військовослужбовцям.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW