З 1 листопада в Україні діє сувора заборона: порушникам загрожують штрафи і кримінальна відповідальністьЗ 1 листопада 2023 року в Україні вступила в дію осінньо-зимова заборона на риболовлю, яка впроваджується для більшості водойм. Триватиме заборона до початку нерестового періоду. Інформацію про це розмістило на своєму сайті Держрибагентство.

Що передбачає заборона

Протягом періоду дії заборони не допускається промисловий, любительский і спортивний вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Обмеження запроваджується з метою охорони та створення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів.

Перелік та межі зимувальних ям, де вилов риби заборонено, зазначаються у відповідних наказах, виданих територіальними управліннями Держрибагентства. Ознайомитись з документами для кожної області можна на сайті за цим посиланням.

Крім того, українцям нагадують про дію наступних заборон:

  • на використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм, - в осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги);
  • на використання одинарних з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади, - протягом усього року.

За недотримання зазначених норм порушникам загрожує покарання – від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, доведеться відшкодувати збитки, нанесені рибному господарству.

Що дозволено в цей період

Під час осінньо-зимової заборони дозволено ловити рибу за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги. Якщо льодовий покров відсутній, також можна використовувати нахлистові, донні, поплавкові вудки та спінінги всіх типів з використанням штучної або природної принади.

При цьому загальна кількість гачків на них не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW