У "ДНР" засудили ще трьох захисників Маріуполя. В Україні вироки вважають незаконними і наголошують про черговий воєнний злочин РосіїУ середу, 1 листопада так званий «суд» терористичного угруповання «ДНР» засудив ще трьох полонених захисників Маріуполя - начальника служби радіаційного, хімічного та біологічного захисту 37 окремого мотопіхотного батальйону «Запоріжжя» 56 окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Олега Колмичевського, гранатометника даного підрозділу Дмитра Добровольського та Олександра Ромашина.

Як повідомляє слідчий комітет РФ, українських військових нібито звинуватили у вбивстві 8 мирних жителів Маріуполя. Колмичевського засудили до довічного позбавлення волі, Добровольському і Ромашину присудили 30 років позбавлення волі кожному.

На незаконний вирок трьом українським військовим відреагував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Чергові незаконні судилища окупантів над українськими громадянами. Сьогодні (1 листопада – ред.) так званий «суд» терористичного угруповання «ДНР» засудив трьох українських військових за надуманими статтями. До довічного ув’язнення – начальника служби радіаційного, хімічного та біологічного захисту Олега Колмичевського. 30 років за ґратами отримали двоє бійців 56 ОМПБр — гранатометник Дмитро Добровольський та навідник Олександр Ромашин. Вкотре наголошую, оголошені вироки здійснюються невизнаними світовою спільнотою квазіутвореннями і є незаконними. Такий «суд» – це порушення права на справедливий судовий процес та черговий воєнний злочин Росії», – зазначив Лубінець.

Він наголосив, що Донецька область є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. «Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території», – зазначив Лубінець.

«Світова спільнота має посилити тиск на агресора, аби припинити практику засудження фейковими судами українських громадян. Росія повинна звільнити всіх українців, незаконно ув’язнених на тимчасово окупованих територіях та в самій РФ», – заявив омбудсмен.

Зазначимо, що останнім часом на окупованих територіях Донеччини та Луганщини влаштовують так звані суди над українськими полоненими військовими, звинувачуючи їх у буцімто воєнних злочинах. Інструментів забезпечення правосуддя для цих людей в окупації немає. Можливим способом звільнити їх є обмін в’язнями і полоненими з російською стороною.

Читайте також: 

В РФ засудили до 23 років в'язниці захисника Маріуполя Ігоря Михальчука

Окупанти на 25 років запроторили до в'язниці українського гранатометника Юрія Кротюка

Чергове судилище. У "ДНР" двох захисників Маріуполя відправили на 26 років за ґратиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW