Шкодить вашому серцю: вчені виявили, як впливає звичка засинати з телефономБагато людей любить скролити новини , чи соцмережі в телефоні будучи уже в ліжку. Але ця безневинна звичка може серйозно нашкодити вашому серцю.

Відомо, що серцево-судинні захворювання є однією з найчастіших причин смерті в усьому світі, на них припадає близько чверті всіх смертей. Тому, якщо є шанс зменшити ці ризики, навіть якщо він здається незначним, варто не ігнорувати застережень.

Сон впливає на здоров’я серця

Так, нове дослідження у США показало, що ми не дооцінюємо звички до сну, які також можуть мати серйозний вплив на здоров’я вашого серця.

Фахівці Колумбійського університету виявили, що клітини кровоносних судин людей піддаються впливу шкідливих окислювачів. Цю кореляцію спостерігали в учасників дослідження.

Як пояснили зв’язок вчені

Це відбувається імовірно тому, що клітини, які зазнали депривації сну, не змогли активувати антиоксидантну реакцію для очищення шкідливих молекул.

У результаті в організмі виникає запалення, яке і призводить до дисфункції, що є критичною ранньою стадією розвитку серцево-судинних захворювань.

Наші результати є прямими доказами того, що легкий хронічний дефіцит сну викликає серцеві захворювання,
– зазначила керівниця дослідження, директор Центру медицини сну в Колумбійському університеті Саня Єліч.

Деталі дослідження

    • Учені залучили до експерименту майже 1000 жінок, зокрема 35 здорових жінок, які зазвичай сплять 7 – 8 годин щоночі.
  • Протягом шести тижнів жінки спали за своїм звичайним розпорядком; протягом інших шести тижнів вони лягали спати на 1,5 години пізніше звичайного. Сон кожного учасника перевіряли за допомогою наручних трекерів сну.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.uaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW