Страшне свято нечисті відзначається щороку у ніч з 31 жовтня на 1 листопада в багатьох країнах світу. Люди обирають собі образ на Хелловін, роблять яскравий макіяж і вирушають його святкувати зі своїми друзями та знайомими.
Історія свята Хелловін
Існує повір'я, що ніч з 31 жовтня на 1 листопада знайшла містичне значення ще 2000 років тому. Тоді племена кельтів, які жили на території Англії, Шотландії, Північної Франції, Ірландії та Уельсу, вшановували Бога Смерті. Робили вони це, тому що вважали, що саме в цю ніч він збирає всі душі, померлих минулого року, і поміщає їх у тварин - така плата за гріхи, вчинені за життя.
А ось 1 листопада кельти віддавали почесті Богу Сонця для того, щоб він не позбавив їх життя і подарував хороший врожай. Люди розпалювали високі багаття і робили жертвопринесення, намагаючись задобрити могутнього Бога. Дата була обрана невипадково - 1 листопада кельти святкували Новий Рік.
Як довго триває Хелловін і що потрібно робити
День Всіх Святих триває одну ніч. У стародавні століття люди вірили в те, що 31 жовтня прокидається вся нечиста сила і, перетворюючись на тварин, блукає серед нас. Більш того, існує версія, що духи часто приходять у свої колишні житла, щоб перевірити, як поводяться нові господарі.
На Хелловін заведено робити страшну пику з гарбуза і залишати її на порозі або на підвіконні будинку.
Діти або дорослі вночі 31 жовтня переодягаються в страшні костюми і стукають в сусідські квартири.
Що не можна робити на Хелловін - традиції і заборони свята
Головний атрибут свята - гарбуз, з якого вирізають світильник, "ліхтар Джека".
За ірландською легендою, якось фермеру на ім'я Джек вдалося обдурити диявола і виманити в нього обіцянку не забирати його душу в пекло після смерті. Але Джека за гріхи не пустили і до раю, і тоді диявол кинув йому тліюче вугіллячко з пекельного багаття, щоб грішник міг освітити собі шлях. Джек поклав вугілля в ріпу, щоб воно не згасло. Але сам грішник так і не зміг знайти собі місце - так світильник Джека став символом неприкаяної душі, яка блукає в темряві.
На Хелловін заведено прикрашати оселі світильниками з гарбуза - він був доступнішим і замінив ріпу - і ставити свічки на вікна, щоб відлякати нечисть. На свято готують страви з яблук і глінтвейн.
Є й суворі заборони цього дня, від деяких навіть стає моторошно:
Також за прикметами, у Хелловін одяг потрібно надіти навиворіт, а виходити з дому - задом наперед. Вважається, що таким чином можна заплутати привидів і відлякати їх.
Інформація взіята за матеріалами інтернет-видань.
Раніше ми писали, що підібрали найкреативніші осінні декорації Полтави.
Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.