"Чи потрібні запаси на зиму?": ціни на продукти зміняться, оприлюднено економічний прогнозВ Україні очікується подорожчання продуктів. Стало відомо, як зміняться ціни на основні групи товарів, та чим варто запасатися вже сьогодні.

Як інформує "biz.today.ua", сезонність та додаткові витрати на енергоресурси – це дві основні причини майбутнього підвищення цін на продукти харчування.

Голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду спрогнозував подорожчання овочів та фруктів на 5-10% щомісяця. Молочні продукти подорожчають на 3–5%. Значно зросте вартість яєць – пропозиція на ринку зменшиться, а витрати на зберігання продукції зростуть.

Очікується, що до новорічних свят яйця досягнуть торішнього показника 75 гривень за десяток.

М'ясо за останні кілька тижнів подешевшало – ціни на корми знизилися, до того ж активізувалися імпортні постачання. До кінця осені свинина може подорожчати на 5%.

Аграрії зібрали хороший урожай зернових, тому дефіциту не повинно бути. Гречка різко подешевшала – її на ринку багато. Тенденція збережеться – вона точно не дорожчатиме. Рис буде дорожчим, ніж рік тому – власне виробництво знизилося.

Українців не очікується дефіцит цукру – його виготовляють багато, що дозволяє експортувати продукцію до європейських країн.

Овочі подешевшали порівняно з минулорічними показниками: цибуля, морква, капуста, картопля, буряк продають за низькими цінами, що дозволяє зробити запаси на зиму. Вони подорожчають у першій половині листопада – до вартості додадуть витрати на зберігання. Сезонні овочі зростуть у ціні на 10-15%.

Як зміняться ціни на продукти, та чим потрібно запасатися до зими: економічний прогноз

Як зміняться ціни на продукти, та чим потрібно запасатися до зими: економічний прогноз

Фрукти не можна назвати доступними. Яблука за рік подорожчали на 30–40%. А банани та цитрусові продаються дешевше – через зниження зовнішніх цін.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW