Удар по драмтеатру в Чернігові, через який загинули семеро людей, завдала 26-та ракетна бригада рфРакетний удар по драматичному театрі в Чернігові 19 серпня завдала 26-я ракетна бригада росії, яка входить до угруповання окупаційних військ Запад. Про це йдеться в розслідуванні української неурядової організації Truth Hounds, пише видання «NV».

Фахівці з’ясували, що атакували центр міста Іскандером з модифікацією «К», а не «М» — крилатою, а не балістичною ракетою. Вони посилаються на дані з відкритих джерел, пояснюючи це зовнішнім виглядом та оснащенням ракети, через яке опитані свідки чули гул реактивного літака.

За ракетні атаки Іскандерами по північних і північно-східних областях України, які межують з Росією, — Чернігівській, Сумській і Харківській — відповідальне угруповання Запад.

Щоб ідентифікувати, хто саме завдав удару, організація на основі даних розвідки за відкритими джерелами виокремила підрозділи, які до нього входять та мають ці комплекси на озброєнні. Це:

  • 112-та ракетна бригада у складі 1-ї танкової армії;
  • 448-ма ракетна бригада у складі 20-ї загальновійськової армії;
  • 152-га ракетна бригада у складі 11-го армійського корпусу;
  • 26-та ракетна бригада у складі 6-ї загальновійськової армії.

Остання дислокується в місті Луга Ленінградської області. Участь бригади у війні підтверджує, зокрема опубліковане відео окупантів до 9 травня 2023 року, де вони називають себе «героями СВО».

Удар по драмтеатру в Чернігові, через який загинули семеро людей, завдала 26-та ракетна бригада рф, фото-1

Truth Hounds дійшла висновку, що ракету по Чернігову запустили, найімовірніше з Брянської чи Курської області. Місцеперебування інших ракетних бригад станом на 19 серпня не збігається зі встановленим напрямком підльоту ракети до цілі того дня.

«Отже, можемо припустити, що на території Брянської й Курської областей оперує саме 26 ракетна бригада 6-ї загальновійськової армії РФ», — ідеться в розслідуванні.

Вогневі позиції Іскандерів у першій області зафіксували супутникові знімки. Також організація ідентифікувала всі СПУ ОТРК Іскандер 26-ї ракетної бригади та «чималу частину» її особового складу на чолі з командуванням, яке, найімовірніше, віддало наказ атакувати Чернігів 19 серпня. Командує нею полковник Павло Русаков.

Thruth Hounds пишуть, що знайшли й інші докази бойового розгортання 26-ї ракетної бригади на території Брянської й Курської областей рф, але не оприлюднюють їх «з огляду на сенситивність цих даних та небажання зашкодити інтересам офіційного слідства». Зібрані дані передали правоохоронцям.

Удар по драмтеатру в Чернігові, через який загинули семеро людей, завдала 26-та ракетна бригада рф, фото-2

Нагадаємо, росія завдала ракетного удару по Чернігову 19 серпня. Семеро людей загинули, зокрема шестирічна дівчинка. Влада казала про 181 постраждалого, у лікарні — про 214.

В Офісі генпрокурора заявили, що під час атаки основна сила вибуху була спрямована саме на людей, які були біля будівлі.

У мить удару в драмтеатрі проходила виставка виробників дронів. Вивчають усі обставини, пов’язані з її організацією, і відпрацьовують версію щодо наведення удару російськими агентами на території України.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW