В Закарпатті вийшла книжка «Петро Скунць у колі сучасників»Минулого року виповнилося 80 років від дня народження відомого українського поета, публіциста, громадського діяча, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка — Петра Скунця, який народився у Міжгір’ї, але більшу частину свого життя провів в Ужгороді.

З нагоди ювілею Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка розпочала роботу над книжкою «Петро Скунць у колі сучасників, до якої увійшли не тільки статті ювіляра, але й спомини про нього, фотографії, бібліографія останніх років. Ґрунтовне видання обсягом у 460 сторінок, яке днями побачила світ у видавництві «Рік-У» за сприяння Ужгородської міської ради та народного депутата України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Це вже третій том у бібліотечній серії споминів про видатних земляків. У 2017 років вийшла книжка «Іван Чендей у колі сучасників», а в 2018 році – «Олекса Мишанич у колі сучасників». Таке трикнижжя про Шевченківських лауреатів нашого краю робить честь закарпатському літературознавству.

Згадане видання чудово демонструє, що в особі Петра Скунця українська література має не тільки самобутнього поета, але й яскравого публіциста. Так, у першому розділі книжки вміщено його нариси про тих, кого він знав, з ким товаришував, мав творчі взаємини. Петро Скунць у своїх дописах постає талановитим оповідачем, а складна епоха, в якій довелося йому жити, отримує людський вимір. По суті маємо унікальну фіксацію закарпатського літературного процесу другої половини ХХ століття та її чільних представників. Окрім колег по перу, письменник знайшов добре слово і про художників, краєзнавців, діячів культури.

Як повідомляє упорядник книжки Іванна Когутич-Гаврош, презентація книжки «Петро Скунць у колі сучасників» планується найближчим часом.

Про це інформує завідувачка відділу проєктної і соціокультурної діяльності КЗ “Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка” Закарпатської обласної ради Євгенія Напуда.

В Закарпатті вийшла книжка «Петро Скунць у колі сучасників», фото-1

Також читайте: Закарпатців запрошують долучитися до Всеукраїнського уроку з кібербезпекиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW