Відключать і без обстрілів: коли і чому в Україні обмежуватимуть доступ до електроенергіїВ Україні поступово знижується температура і починається справжня осінь. Разом з цим армія агресора знову розпочала атаки енергетичної інфраструктури.

Член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк розповів, як йдуть справи з відключеннями і до чого готуватися українцям.

За словами Нагорняка, торік Україна пережила блекаут по всій країні через те, що на атомних електростанціях спрацювала автоматика і через перепади споживання генерація автоматично вимкнулася по всій країні. Цього року енергетики врахували досвід минулого року і поділили Україну на умовні енергетичні острови, тому блекаути якщо і будуть, то у окремих регіонах.

Наразі в Україні все ще проводяться роботи зі зміцнення захисту розподільчих станцій Укренерго. Важливо вкрити саме ці компоненти, оскільки вони виконують важливу функцію, а ворог цілиться дронами чітко саме в них.

Нагорняк пояснює, що дрони для підстанцій становлять більшу загрозу, ніж ракети і ворог про це знає, готується, але готується і Україна.

Чи будуть в Україні відключення

Попри всі хороші новини, є й погані. Оскільки укриття станцій та розподільчих станцій потребує узгодження проєктів із військовими та Генеральним штабом - будівництво саркофагів та укриттів розпочалося лише у серпні та вересні, воно триває й зараз.

Однак усі розуміють загрозу, яку несе зима, тому готуються не тільки мобільні групи реагування, а й розподіл вогневих груп для захисту станцій та об'єктів.

При цьому, Сергій Нагорняк допускає і практично стверджує, що обмеження споживання електроенергії будуть, навіть якщо не буде жодного обстрілу. Планові відключення він прогнозує вже на листопад.

За словами депутата, станеться це через дефіцит генерації. Наразі завдяки сонячним дням і панелям Україні вдається генерувати енергію і навіть експортувати її в денні години, а в нічні години виходити в маленький профіцит. Однак, найімовірніше в листопаді настане дефіцит електроенергії навіть з імпортом, тому планові відключення, найімовірніше, неминучі навіть без обстрілів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW