Корегував удари по Дружківці та хотів стати «радником мера» - засуджено учасника агентурної мережіЗрадник проведе до 12 років за ґратами, засуджено учасника агентурної мережі.

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури судом ухвалено вирок мешканцю міста Дружківки за колабораційну діяльність, вчинену у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 7 ст. 111-1 КК України), - йдеться в повідомленні прокуратури.

Зрадника засуджено до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на 10 років.

Прокурори в суді довели, що у вересні 2022 року прихильник російської ідеології прийняв пропозицію завербованого спецслужбами рф громадянина України щодо збору розвідувальної інформації на користь окупантів. До того ж, він сам розробив та надав своїм кураторам план зі схемою організації так званої влади у Дружківці та у разі окупації міста запропонував себе на псевдопосаду «радника мера».

Разом ще з трьома людьми, залученими до агентурної мережі у Донецькій та Харківській областях, дружківчанин регулярно доповідав «роботодавцям» про місця дислокації особового складу, блокпостів, укріпрайонів і вогневих позицій Збройних Сил України.

Також засуджений повідомляв про напрямки руху техніки і озброєння, зокрема, самохідних гаубиць, БМП та РСЗВ «Град» на виїздах з міста.

За 3 місяці чоловік надіслав через месенджер «Telegram» 12 таких повідомлень, додавши фрагменти карт та координати будівель, окопів, траншей та інших оборонних і інженерних споруд. При цьому виділяв деякі з них, називаючи «пріоритетними цілями». Крім того, передавав фото із результатами обстрілів власного міста та після деталізації координат вказував на необхідність більш точних влучань.

У березні 2023 року чоловіка викрили та взяли під варту. Під час обшуків за місцем його мешкання виявили та вилучили телефон, банківські картки, на які перераховувались кошти з рф, ноутбук, папери з кресленнями й мітками, а також недійсне посвідчення «помічника депутата ВР на громадських засадах».

Досудове розслідування здійснювалось слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Читайте: 

  • Затримали корегувальника ракетних ударів по Словʼянську та Лиману
  • СБУ затримали ворожу корегувальницю, яка наводила "Смерчі" на Краматорськ

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW