Для студентів-бюджетників готують кардинальні зміни: що пропонує МОНУ Міністерстві освіти і науки України хочуть внести зміни до системи вищої освіти, і однією з головних ініціатив є законодавче впровадження обов'язкового працевлаштування для студентів, які навчаються на бюджеті. Це нове правило планують закріпити в законі, і воно стосується різних категорій, включаючи випускників військових закладів освіти, осіб, які навчалися на бюджеті за державним або регіональним замовленням, а також медичних і педагогічних спеціальностей. 

Що планують змінити

Згідно з законопроєктом, який перебуває на стадії обговорення, студентам-бюджетникам буде необхідно обов'язково укласти договір про працевлаштування у випадку надходження пропозиції від роботодавця. Це нововведення розповсюджується на різні групи студентів.

Випускники військових закладів освіти будуть зобов'язані служити у лавах війська згідно з законодавством. Зазначається, що ці заходи, спрямовані на поповнення кадрових резервів армії та зміцнення обороноздатності країни.

Студенти, які навчалися на бюджеті за державним або регіональним замовленням, будуть отримувати пропозиції про працевлаштування від роботодавців, що сприятиме інтеграції випускників у робочий процес і зменшенню безробіття серед молоді.

Лікарі та педагоги, які отримають освіту за медичними або педагогічними спеціальностями і укладуть угоду про працевлаштування на тривалий термін у сільській місцевості, будуть забезпечені безоплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм. Це може сприяти покращенню якості медичного обслуговування та освіти в сільських регіонах.

Працевлаштування буде здійснюватися через укладення договорів між студентами і роботодавцями або територіальними органами виконавчої влади, відповідальними за зайнятість населення та трудову міграцію. Зазначається, що студентам пропонуватимуть різні варіанти роботи.

Слід відзначити, що ця ініціатива передбачає надання студентам спеціальної академічної стипендії у підвищеному розмірі, а також зобов'язує їх відпрацьовувати угоду не менше трьох років після закінчення навчання. За невиконання цього зобов'язання студенти зобов'язані компенсувати бюджету витрати на виплату стипендії.

Зауважимо також, що студенти можуть відмовитися від укладення договору про працевлаштування в певних випадках, наприклад, якщо вони мають намір служити в армії або в правоохоронних органах. Також, договір про працевлаштування не може бути укладено для посад, де проводиться конкурсний відбір.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW