Срібні 10 гривень присвячені Дню української писемності та мови: Нацбанк ввів у обіг нову монетуНаціональний банк України випустив нову пам'ятну монету. Її випуск приурочили до Дня української писемності та мови. Повідомлення про цю подію було опубліковано на офіційному сайті Нацбанку України.

Презентація відбулася вчора, 27 жовтня. Одразу після закінчення презентації її учасники долучилися до написання всеукраїнського диктанту єдності, яке розпочалося об 11.00. Цей захід проводиться щорічно, мета диктанту єдності - перевірка знань і об'єднання українців за допомогою загальнонаціонального флешмобу.

Нова монета стане продовженням серії "Духовні скарби України". Номінал монети - 10 гривень, зроблена вона зі срібла, загальний тираж залишить 5 тисяч примірників. Над дизайном монети працювали українські художники Олександр і Сергій Харуки, Володимир Таран.

На аверсі нової срібної монети зображено соловейка, який символізує співучість і мелодійність української мови. На реверсі розміщено стилізовану композицію, на якій позолотою виділено літери Г, І, Є, І - саме вони графічно та фонетично вирізняють українську з-поміж інших мов.

Нова монета доступна для продажу з учорашнього дня. Придбати пам'ятну срібну монету можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції Нацбанку. Загалом через інтернет-магазин буде продано 2500 таких монет.

Срібні 10 гривень присвячені Дню української писемності та мови: Нацбанк ввів у обіг нову монету, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW