Обов’язковий техогляд транспортних засобів в Україні в 2023: запроваджено електронний протокол перевіркиВ Україні всі транспортні засоби, які здійснюють вантажні, комерційні та громадські перевезення, повинні проходити обов’язковий технічний контроль.

Наприкінці літа набула чинності Постанова КМУ № 514, якою запроваджується електронний протокол перевірки технічного стану авто. Про це нагадали у Головному сервісному центрі МВС.

Якщо раніше протокол за результатами технічного контролю видавався лише на паперовому бланку, тепер це буде протокол в електронній формі, який вноситься до загальнодержавної бази даних. У ньому буде міститись уся інформація про техогляд, включаючи дату, час та результати перевірки.

Нововведення запроваджено для спрощення процедури проходження техогляду і зменшення ймовірного ризику підробки документів.

Після проходження техконтролю власник отримає паперову копію електронного протоколу, а також, за бажанням, видається копія цього документа на бланку протоколу перевірки технічного стану автотранспорту.

Проведення обов’язкового техогляду передбачає такі етапи перевірки:

  • перевірка системи гальмового і рульового керування;
  • перевірка зовнішніх світлових приладів;
  • перевірка світлопропускання скла;
  • звірка ідентифікаційних номерів і номерних знаків автомобіля з даними реєстраційних документів;
  • відповідність комплектації транспортного засобу та інші.

Для проходження обов’язкового технічного контролю автовласники можуть звернутись до будь-якого уповноваженого пункту технічного контролю.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW