"З Головком мають піти усі, хто був в коаліції": сьогодні буде дуже "гаряче" засідання Тернопільської облрадиЧергову сесію Тернопільської обласної ради призначили на 8 листопада. Таке розпорядження сьогодні підписав голова облради Михайло Головко. Натомість депутати облради ініціюють проведення сесії 26 жовтня.

Про це Суспільному розповів депутат облради від фракції "За майбутнє" Василь Хомінець, який брав участь у консультаціях щодо проведення сесії.

Голова облради Михайло Головко, який перебував у відпустці з 3 жовтня до 15 листопада, повернувся на роботу раніше і підписав розпорядження про скликання сесії.

"В мене була попередня домовленість з депутатами, що сесію будемо скликати в листопаді, але, враховуючи, що десь почалися активні внутрішні перемовини, я змушений був вийти на роботу і перервати відпустку. Я видав розпорядження про скликання сесії 15 листопада. Перше питання – це щодо довіри до мене, як до керівника Тернопільської облради. Сам це питання виношу, том що я не тримаюся за посаду і тому це питання проговорювали з фракціями.

Я запропонував провести засідання сесії 15 листопада, але, враховуючи, що депутати не хочуть чекати до 15 листопада, вони ініціюють сесію швидше. Депутати зібрали підписи, тому, згідно з законодавством, я вношу корективи в розпорядження і сесію будемо скликати 8 листопада. А далі вже згідно як законом передбачено. Дії за депутатами і їм самим треба визначатися".

Михайло Головко

Михайло Головко

Михайло Головко. Суспільне Тернопіль

Михайло Головко також відповів на запитання щодо вимоги депутатів про звільнення його з посади.

"Після подій 26 червня, які сталися зі мною, то, відповідно, я розумію, яке в когось бажання пришвидшити події щодо зняття мене з посади керівника обласної ради і може вже хтось хоче на це місце або вже визначені певні кандидатури. Тому будемо бачити, як розвиватимуться події".

Розпорядження про проведення сесії Тернопільської облради

Розпорядження про проведення сесії Тернопільської облради

Розпорядження про проведення сесії облради. Суспільне Тернопіль

Сьогодні в обласній раді у кабінеті першого заступника голови облради Володимира Болєщука відбулися консультації щодо скликання сесії облради. У зібранні взяли участь представники депутатських фракцій, а також начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш. Про що домовилися, розповів один з учасників засідання, представник фракції "За майбутнє" Василь Хомінець.

"Оскільки на вимогу третини депутатів від загального складу облради сесію не було скликано, то депутати вирішили скликати її самостійно, користуючись відповідною нормою регламенту, на завтра у конференц-залі обласної ради. Ми повідомляємо зараз облраду, знову для скликання сесії маємо зібрати підписи не менше третини депутатів. Вони почали підписувати".

Василь Хомінець розповів також, за яких умов сесія може відбутися 26 жовтня.

"Сесія відбудеться завтра, якщо під повідомленням про сесію підпишеться більше 23-ох депутатів і за умови, що завтра буде більшість, тобто понад 30 депутатів. Депутати самі визначать питання, які будуть розглядати. Йдеться не про довіру, а про зняття з посади голови облради Михайла Головка.

Враховуючи всі перипетії, які останнім часом були і нереагування на наше попереднє звернення, то ми сподівалися, що голова сам винесе розпорядження найближчим часом. Нам прийшла відповідь, яку ми вважали невмотивованою, вона нас не задовільнила.

Ми скликаємо сесію облради. Я думаю, що завтра представники всіх фракцій висловлять свою пропозицію. Моя позиція, що рада має працювати краще, професійніше, згідно з нормами регламенту, що, на жаль, було часто порушено за попередні роки".

Представниця депутатської фракції "Європейська солідарність" Ірина Шумада ситуацію в обласній раді прокоментувала так:

"Події, що відбулися, тривають вже понад пів року. Вони стосуються корупційних скандалів в обласній раді стосовно взяття на хабарі голови Тернопільської обласної ради. Мужності не вистачило в діючої коаліції, яку вони утворили на початку 2020 року, коли прийшли до влади.

Це коаліція "Слуг народу", "За майбутнє", "Свободи", "Довіри". Тому така ситуація, що це так довго тягнеться. Якби нарешті вистачило мужності голові обласної ради в певний час, коли це все сталося, піти вчасно і не натягувати шлейф негативу на обласну раду, захищати себе в судах, відстоювати свою честь і гідність, ситуація була б зовсім іншою.

Оскільки ця правляча коаліція привела до влади Головка М.Й., вона несе повну політичну відповідальність за нього, тому піти мають всі: з посад заступників, з посад бюджетної комісії, з посади голови облради".

Ірина Шумада, депутатка Тернопільської облради, фракція "Європейська солідарність"

Ірина Шумада, депутатка Тернопільської облради, фракція "Європейська солідарність"

Ірина Шумада, депутатка облради, фракція "Європейська солідарність". Суспільне Тернопіль

Кореспонденти Суспільного зверталися за коментарями до представників усіх депутатських фракцій обласної ради. Голова фракції "Батьківщина" Роман Мороз та голова фракції "Довіра" Віталій Шафранський свої позиції пообіцяли озвучити завтра. До голови "Слуги народу" Ярослава Захарківа та "Свободи" Михайла Тимошика додзвонитися не змогли. Завтра пообіцяв також прокоментувати ситуацію заступник голови облради Володимир Болєщук.

Нагадаємо, 27 вересня депутати Тернопільської облради вимагали скликати сесію. Тоді про це повідомив представник фракції "Свобода" Тарас Дячун. Депутати зібрали та подали до апарату облради 23 з 64 підписів. Голова обласної ради Михайло Головко на той час перебував у відпустці, ситуацію прокоментував його заступник Володимир Болєщук. Він сказав, що депутатські комісії працюють і готуються до засідання сесії.

Із 3 жовтня Михайло Головко продовжив свою відпустку до 15 листопада і повідомив депутатам, що засідання сесії відбудеться в листопаді.

Вчора, 24 жовтня, депутат від фракції "За майбутнє" Василь Хомінець знову ініціював збір підписів, щоб скликати сесію та розглянути питання про звільнення Михайла Головка з посади голови обласної ради. Підписалися 47 депутатів із 64, повідомив Василь Хомінець.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW