Чому не варто будити сплячого собаку: ветеренар розповів про негативні наслідкиСон є надзвичайно важливою складовою життя для будь-якого організму, включаючи і наших вірних чотирилапих друзів. Як стверджують ветеринари, будити міцно сплячого собаку не тільки неввічливо, але й може бути навіть небезпечним, передає Newsweek.

Чому не варто будити собак

Залежно від віку, породи, фізичних навантажень, оточення та стану здоров'я собаки можуть спати в середньому від 8 до 20 годин на добу. Ця тривалість сну визначається потребами їхнього організму. Сон сприяє відновленню імунітету і регенерації клітин, що допомагає зберігати здоров'я та життєву активність.

Катрін Джордж, фахівець з благополуччя тварин, наголошує, що собаки проходять кілька фаз сну, включаючи фазу REM-сну, під час якої вони можуть посмикувати вухами, очима, лапами або хвостом. Після входу в глибокий сон вони виглядають більш розслабленими. Таким чином, будити собаку в цей час не потрібно, адже це може злякати її й призвести до негативних реакцій.

Мондріан Контрерас, ветеринарний лікар, додає, що є ще одна важлива причина, чому не варто будити сплячу собаку - це може призвести до травм і навіть нападу. Собаки з втратою слуху, артритом або травмами спини можуть реагувати дуже гостро на різке пробудження.

Якщо власник собаки все ж таки має важливу причину для того, щоб будити свого пухнастого друга, то це краще робити дуже обережно і м'яко. Можливо, просто створити тихий звук поруч з собакою, щоб вона спокійно прокинулася.

Помічники з ветеринарної галузі також зауважують, що зміни в тривалості сну або в поведінці під час сну можуть бути сигналом того, що собака відчуває дискомфорт або має проблеми зі здоров'ям. Наприклад, якщо собака починає більше спати вдень і менше вночі, або дуже важко прокидається, це може бути ознакою, що їй потрібна ветеринарна допомога.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW