"Газовий блекаут і тарифи": у Нафтогазі зробили заяву про те, чого українцям чекати вже взимкуГлава Нафтогазу Олексій Чернишов оцінив можливість газового блекауту в Україні у опалювальному сезоні. Він також зробив заяву щодо тарифів на блакитне паливо.

Чи можливий газовий блекаут в Україні

Як інформує "biz.today.ua", топ-менеджер вважає, що російські окупанти атакуватимуть об'єкти не лише енергетичної, а й газової інфраструктури країни. За словами Чернишова, було підготовлено комплексну систему захисту об'єктів, тому ми готові до різних сценаріїв розвитку подій.

Стало відомо, що Україні вдалося накопичити у підземних сховищах 16 млрд кубометрів природного газу. Нафтогаз за рік збільшив видобуток газу на 7%, і процес продовжується, тому показники зростають. Блакитного палива вистачить, щоб успішно пройти зиму.

"Ми всі розуміємо, що йде повномасштабна війна, і ворог намагатиметься позбавити українців базових послуг. Ця зима історична для всіх нас, тому що ми плануємо її пройти, використовуючи газ виключно українського видобутку. Споживання нині менше, ніж у довоєнні періоди", - поінформував Олексій Чернишов.

Що буде з тарифами на газ

Керівник компанії "Нафтогаз" уточнив, що планується використання власного газу. Він запевнив, що це не вплине на його вартість для споживачів. Подорожчання пального найближчим часом не планується.

"Має заспокоїти всіх споживачів. Ціна зафіксована. Ціна зростати не буде під час цієї зими", - зазначив Олексій Чернишов.

Глава Нафтогазу нагадав, що на газ та топлення діє мораторій. Він наголосив, що збільшення видобутку газу в Україні дозволить економити валюту та уникнути імпорту. Це є важливим чинником для зміцнення економіки нашої держави.

Чернишов також згадав борги Нафтогазу виключно щодо підприємств теплокомуненерго. Йдеться про 95 мільярдів. Поки що не реалізовано компенсацію різниці в тарифах. Проте українців буде забезпечено послугами, з ними укладено контракти.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW