Через загострення на фронті влада закликає жителів Донеччини евакуюватися. Як це зробити безкоштовно та де можна отримати допомогу та житло



Чим довше люди залишаються в окупації, тим більше пристосовуються до нових умов і починають сприймати цю аномалію – життя під окупаційним прапором, примусову паспортизацію, довідки і інші знущання – як нормальність. Донецька обласна військова адміністрація заявляє про загострення ситуації на фронті та закликає жителів евакуюватись.

Про це йшлося на брифінгу  в. о. начальника Донецької ОВА Ігоря Мороза.

"Примусово виселити людей з області ми не можемо. В Авдіївці залишаються півтори тисячі жителів без світла, газу, води. Найбільше потерпають від обстрілів Торецька, Мар'їнська, Курахівська, Авдіївська, Часовоярська, Вугледарська, Краматорська, Костянтинівська громади", —  зазначив Ігор Мороз.

Демографічна ситуація на Донеччині

З 22 серпня 2022 року в області діє обов'язкова евакуація.

За словами в. о. начальника ОВА, до 24 лютого 2022 на підконтрольній частині області проживали 1 млн 900 тис. людей. 

Станом на 3 жовтня 2023 з регіону евакуювались майже 1 млн 345 тис. людей, з них — 161 тисяча дітей, близько 42 тисячі людей з інвалідністю.

В рамках обов'язкової евакуації з 22 серпня 2022 по початок жовтня 2023 року евакуйовані 92 тисячі 243 людини, з яких — 11 600 діти, 3200 — люди з інвалідністю.

"В область повернулись приблизно 207 тисяч жителів. Нині лишаються орієнтовно 510-520 тисяч мешканців. Ця цифра змінюється", - зазначив Ігор Мороз.

Примусова евакуація дітей із зони бойових дій 

За оперативними даними, станом на початок жовтня в Донецькій області залишаються 40576 дітей. Більшість із них — у відносно віддалених від фронту населених пунктах. Від 7 квітня, коли розпочалася примусова евакуація дітей з фронтових міст,  524 дитини були перевезені до більш безпечних регіонів.

"На жаль, були й випадки переховування дітей. Зокрема, у Бахмуті дорослі, що самі не бажали виїжджати, ховали своїх дітей за іншими адресами, щоб представники влади не змогли їх евакуювати", — повідомив Ігор Мороз.

Допомога евакуйованим 

"Людей забезпечують безкоштовним житлом у закладах комунальної власності, отримують разову допомогу та щомісячну допомогу ВПО, гуманітарну, психологічну допомогу", — розповів виконувач обов'язків начальника Донецької ОВА.

Він зауважив, що 69 гуманітарних штабів створені у 16 областях України, де евакуйовані жителі можуть отримати консультацію, психологічну й гуманітарну допомогу, подекуди й медичну.

Безкоштовна евакуація цивільних мешканців Донеччини до Житомирщини: Умови та графік руху спецпоїздів

Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу з 18 квітня 2023 року обов’язкова евакуація здійснюється до Житомирської області.

З 8 липня евакуація до Житомирської області здійснюватиметься спеціальним поїздом, 1 раз на 8 днів по парним дням.

Щоб безкоштовно виїхати до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів, необхідно дістатися до місця збору, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзду у Покровську.

У Житомирській області переселенці отримають безкоштовне житло у закладах комунальної власності (визначених місцями компактного проживання), а також щомісячну виплату фінансової допомоги.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW