У шести школах Миколаєва укриття вже готові до використання, а в 16 ремонтні роботи ще тривають.
Редакція 0512 побувала у двох навчальних закладах, де показали, як відбувається підготовка бомбосховищ.
Директор одного із миколаївських ліцеїв Петро Михайлович розповів, що в їх школі ремонт укриття вже завершився та наразі заклад очікує на оцінку спеціальної комісії, яка має визначити чи дійсно бомбосховище відповідає всім нормам.
- В укритті може по нормах, які є зараз одночасно перебувати 600 осіб. У нас близько 900 учнів, чимало вже повернулись, тому якщо що, то навчання буде відбуватись у дві зміни. В укритті нова електропроводка, є витяжка, встановлено 6 туалетів, є рукомийники, проточна гаряча вода, є меблі, генератор на випадок відключення світла, а також ми обладнали медпункт. В укритті є три виходи та входи. Ремонт не здійснювався у підвалі школи з 50-років минулого століття. Зараз безпека дітей - це понад усе, - сказав директор.
Директор ліцею зазначив, що вартість робіт на початку склала близько 2,5 мільйони гривень. Петро Михайлович відмітив, що на облаштування укриття виділялись додаткові кошти, тому що під час робіт виникали певні нюанси, наприклад як облаштування стін підвалу, які були досить вологими і т.д.
За словами керівника закладу, на початку навчального року серед батьків проводилось спеціальне опитування щодо готовності дітей до офлайн навчання. За результатами опитування, лише 59% батьків не проти, щоб їх діти відвідували школи, 41% - ще вважає, що наразі безпекова ситуація не є стабільною. Здебільшого про готовність дітей до офлайн навчання висловили своє бажання батьки початкових класів.
В одній зі шкіл, що розташовуються в центрі міста, ремонтні роботи розпочались у наприкінці серпні цього року. Директор школи Микола Анатолійович відмітив, що в укритті можуть перебувати близько 220 людей. За словами керівника школи, майже всі діти вже повернулись з евакуації.
- Вже виконано 70% із запланованих робіт. Ми встановили нову проводку. Ми вже закінчуємо фактично шпаклювання стін та перейдемо до фарбування. Будемо робити нову вентиляцію, встановлювати нову систему опалення та санвузли. Я гадаю, що вже в листопаді буде завершено обладнання укриття. Загальна площа укриття 480 метрів квадратних, - розповів директор.
Микола Анатолійович також розповів, що під час Другої світової війни школа була зруйнована, але капітальний ремонт у підвалі не здійснювався багато років.
За інформацією міського управління освіти, у 38 закладах загальної середньої освіти (59%) є технічні умови для проведення ремонтних робіт з наступним облаштуванням найпростіших укриттів. Допомогу з відновленням сховищ місту надають благодійні фонди “Допоможемо разом” (2 заклади), SavED (2), ЮНІСЕФ (3). Коштом бюджету - 15 закладів. Ремонтні роботи у 19 закладах загальної середньої освіти плануються завершити до кінця року.
Нагадаємо, начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко заявила, що Миколаєві до кінця року кількість навчальних закладів з укриттями має збільшитись до 42.
Підписуйтесь на наш Телеграм, аби бути в курсі всіх подій на Миколаївщині.
Друзі! Наша редакція просить приділити трохи вашого часу, щоб допомогти нам стати краще та бути корисним сайтом саме для вас! Будь ласка, пройдіть опитування. Це займе декілька ваших хвилин, але допоможе нам зрозуміти саме ваші потреби!