"Навчити дітей сьогодні безпеці - наша відповідальність", - як криворіжці убезпечуються від викликів війни, - ФОТО



Підрив на міні сьогодні зафіксовано неподалік від Криворіжжя - у Баштанському районі (Миколаївщина). Загинув 14-річний хлопчик. Його 12-річного товариша травмовано. Діти гралися в полі за селом. Раніше на цій території велися активні бойові дії. Про це повідомив сьогодні, 15 жовтня, голова МВС Ігор Клименко. Також він згадав і випадок у Чернігівській області, де в лісосмузі підірвались двоє місцевих мешканців - один загиблий, один поранений. Всього з початку повномасштабного вторгнення через підриви на вибухонебезпечних предметах загинуло 248 осіб, 525 - травмовано.  Міністр нагадав, що, попри щоденну роботу наших  саперів, багато гектарів земель ще залишаються дуже небезпечними. 

Кореспондентка сайту 0564.ua поспілкувалась з жителями Криворізького району, аби дізнатись про те, як вони ставляться до власної безпеки в умовах воєнного стану.

Під час воєнного стану слово "безпека" набуло нового - неформального змісту. Сьогодні безпекою опікуються не лише ті, кому за посадами належить. Навчити дітей убезпечуватись у нових, жорстких та  агресивних умовах воєнного стану, стало головним завданням батьків. Навіть у нас, на Криворіжжі, не біля лінії фронту, щоденні повітряні тривоги, прильоти, повітряні бої нашої ППО з агресором нагадують - безпека важлива! А відтак інформація, котра допомогає убезпечуватись, тепер цікавить кожного.

Світлана, мешканка села Вільне Криворізького району - мама першокласниці Маргарити, каже, що донька навчається дистанційно. Коли лунає повітряна тривога, заняття припиняються, дітям нагадують про необхідність убезпечитись в укритті. Дівчинка знає, що коли повітряна тривога лунає під час перебування на прогулянці, вона мусить швидко повернутися додому, у місце, яке родина визначила, як найбільш безпечне. 

"Оскільки у нас на території вже були прильоти, розуміємо, що дітям варто нагадувати і про те, що будь-який незнайомий предмет, який лежить на землі, не можна брати до рук. Навчити дітей сьогодні безпеці - наша відповідальність", - додає Світлана.

"Навчити дітей сьогодні безпеці - наша відповідальність", - як криворіжці убезпечуються від викликів війни, - ФОТО, фото-1

На фото 0564: Світлана і Маргарита

Ще одна вільненка - Тетяна - бабуся трьох хлопчиків - Дмитра, Іванка та Андрійка (5-ти, 4-х і 3-х років відповідно) - каже, що постійна роз'яснювальна робота у дитсадку і уважність батьків до проблеми, дають свої плоди. "Було зайшла у гості до онуків, аж раптом пролунав сигнал повітряної тривоги. Іванко найперший скочив і побіг до "довгого коридору", по дорозі закликаючи інших також йти у "довгий коридор". І тут важливо не ігнорувати таку  налаштованість дітей на виконання вимог з безпеки - дорослі мають демонструвати, що вони дуже серйозно сприймають інформацію і дії дітей. Інакше дітей важко буде навчити безпеці", - зазначила Тетяна у розмові з нашою кореспонденткою. Жінка вважає, що слід враховувати і вікові особливості дітей, їхні інтереси. Природня допитливість хлопчаків до різного роду "цікавих" предметів, які можуть опинитися під ногами під час дозвілля на вулиці, вимагає від батьків додаткової роботи з дітьми. З малими дітьми не буде зайвим повторити правила обережності кілька разів на день.

Представники старших поколінь вільненців пригадують тепер інформацію про односельчан - представників повоєнного покоління Другої світової, які отримали трвми і залишились без кінцівок через безпечність в повоєнних умовах. Навколишні поля були плацдармом для бойових дій з нацистами. після деокупації на території криворізьких сіл залишилося багато вибухонебезпечних предметів, які знаходять і знешкоджують й дотепер. 

"Дожилися, каже пенсіонерка Валентина Василівна, - тепер небезпека чатує на наших дітей та онуків. Хто ж знав, що таке буде!".

Безпека населення нині є однією з найважливіших у державній політиці. Тож відповідні установи та служби спрямовують зусилля на те, щоби убезпечувати людей.

У загальноосвітніх закладах облаштоваються Класи безпеки. Минулого тижня Дніпропетровщиною розпочав курсувати мобільний клас безпеки.  Це спеціальний автомобіль, який обладнаний усім необхідним для навчання дітей правилам безпеки. Уроки у такому пересувному «класі» проводитимуть рятувальники та поліцейські. Під час занять фахівці використовують спеціальні інтерактивні інструменти, розроблені ДСНС України та UNICEF. Вони знайомитимуть дітей із темами мінної та пожежної безпеки, а також безпеки на воді, вдома та на дорогах.  

"Навчити дітей сьогодні безпеці - наша відповідальність", - як криворіжці убезпечуються від викликів війни, - ФОТО, фото-2

Є подібний мобільний клас мінної безпеки. Зараз він курсує деокупованими населеними пунктами Херсонщини.

Читайте також: Мінна безпека стане обов'язковим доповненням до шкільного курсу "Здоров'я, безпека та добробут", - МОН.

Рятувальники систематично навчають і доросле населення і дітей правилам протимінної безпеки. Так, 13-го жовтня, криворізькі  рятувальники вчергове провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян щодо дотримання правил безпеки у разі виявлення підозрілих предметів. Фахівці ДСНС звернули увагу людей на статистику вилучення та знешкодження  вибухонебезпечних предметів на території району.   Водночас, вкотре нагадали, що при знаходженні вибухонебезпечного предмету або схожого на нього необхідно негайно зателефонувати за номером «101» або «102»,  в жодному разі не брати знахідку до рук, робити спроби розібрати її, переносити або перекатувати з місця на місце.

Після проведеного заходу, рятувальники роздавали громадянам інформаційні листівки з корисною інформацією та порадами.

"Навчити дітей сьогодні безпеці - наша відповідальність", - як криворіжці убезпечуються від викликів війни, - ФОТО, фото-3

Фото прес-служби Криворізького РУ ГУ ДСНС у Дніпропетровській області

У сучасних реаліях на піротехніків лягає величезне навантаження. Криворізькі фахівці займаються розмінуванням не лише району, але й інших районів області. Також їх залучають до розмінувань на Миколаївщині, Херсонщині та Харківщині. У ці дні найбільше криворізьких піротехніків залучені до робіт на Харківському напрямку.

"Група піротехнічних робіт частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ  ДСНС у Дніпропетровській області (надалі - група піротехнічних робіт) займається розмінуванням на території Дніпропетровської області. Наша група займається розмінуванням Криворізького і суміжних з ним районів. 

Від початку 2023 року було 418 залучень, знищено 1154 одиниці вибухонебезпечних предметів, 845 з яких - це сучасні вибухонебзпечні предмети, решта - застарілі, від минулої війни.

Піротехнічним підрозділом обстежено більше 50 гектарів територій та більше 2 тисяч гектар сільськогосподарських угідь", - зазначив у коментарі нашій кореспондентці представник групи піротехнічниї робіт.

Фото Владлена Маєра

За його словами, наші піротехніки мають сучасне обладнання, отримане від ДСНС, МВС та міжнародних партнерів. Співробітників ДСНС регулярно навчають роботі на нових зразках обладнання, у тому числі наші фахівці навчаються і за кордоном - там, де виробляється обладнання, яке передається до наших підрозділів.

"Також ті фахівці, які мають більший досвід у саперній справі, навчають тих, у кого менший досвід. Це безперервний процес. Підготовка продовжується, вивчаються нові види обладнання та можливості їх застосування у нас", - уточнює представник криворізьких піротехніків.

Очевидно, що самотужки Україні важко впоратися з розмінуванням територій. Днями заступник очільника МВС Богдан Драп’ятий повідомив у ЗМІ, що вибухонебезпечними предметами потенційно забруднено орієнтовно 174 тис. кв. км (загальна площа України становить більш як 603 тис. кв. км), у тому числі 14 тис. кв. км акваторій річок, водойм і водосховищ України, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів, тобто 30% території України, зазначивши, що із часів Другої світової війни така ситуація — безпрецедентно масштабний і складний виклик для всього сектору безпеки та оборони України і міжнародної спільноти.

"Навчити дітей сьогодні безпеці - наша відповідальність", - як криворіжці убезпечуються від викликів війни, - ФОТО, фото-10

На скріншоті - броньована машина механізованого розмінування

"Лідерами в питанні підтримки України в частині здійснення гуманітарного розмінування виступають уряди США, Великої Британії, Японії, Канади, Німеччини, Швейцарії, Швеції, Данії, Нідерландів, Хорватії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Азербайджану, Європейський Союз та інші країни", — пише Драп’ятий, додаючи, що наразі майже 40 країн та організацій-партнерів погодили виділення близько 250 млн доларів, зокрема на спецтехніку для гуманітарного розмінування. 

Звісно, що усі ми бажаємо успіху усім, хто очищає українські території від вибухонебезпечних предметів. Однак не забуваймо, що війна не завершилась, тож попереду унас ще багато викликів. А значить усім нам доведеться продовжуватись навчатись безпеці і навчати цьому дітей. Бо від цієї науки прямо залежать наші життя.

"Навчити дітей сьогодні безпеці - наша відповідальність", - як криворіжці убезпечуються від викликів війни, - ФОТО, фото-11

На скріншоті: робота криворізьких піротехніків на Харківському напрямку

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Следите за новостями в Telegram .

Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook .

Читайте нас на Google News.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW