Маріупольці більше року чекають на обіцяне окупантами нове житло замість зруйнованого. Ті будинки, які нібито зараз будують у Маріуполі, майже не заселяються та стоять порожні.
Про це мешканці міста повідомляють у соцмережах.
"Хочеться поставити питання, адресуючи його адміністрації міста чи уряду, хоча офіційно вже зверталися! Коли будуть виконані зобов'язання міської адміністрації щодо надання компенсаційного житла тим, у кого ще з минулого року прийнято позитивне рішення? Скільки такі власники житимуть на орендованих квартирах за свій рахунок?" - висувають городяни свої претензії до окупаційної адміністрації.
Маріупольці стверджують, що зараз окупанти не пропонують замість втраченого навіть житло з так званого маневреного фонду. (Це квартири та приватні будинки, власники яких або померли, або поїхали з міста і не можуть пред'явити свої права на нерухомість. Окупанти визнали таке житло безхазяйним та переводять на баланс міста, - ред.)
"Все місто знає, що частина людей, які отримали квартири, їх здає, а ті, хто реально потребують, або знімають за чималі гроші, або живуть хто де! Будують будинки - Жовтневий (район, - ред.), Лівий берег, Ілліча, але вони чомусь порожні! Майте совість, пишете статистику про тих, хто повернувся, а куди людям повертатися?", - обурюються маріупольці.
Нагадаємо, що окупанти вже встигли знести у місті понад 460 будинків, які перетворилися на руїни через російські обстріли. Ще сотні будинків знаходяться в аварійному стані. Мешканці міста лишаються приватної власності. Їм не відбудовують житло, не видають інше. Замість нього пропонують так звану пільгову іпотеку, на яку у маріупольців немає грошей.
Раніше так званий "мер Маріуполя" Олег Моргун визнав, що маріупольці незадоволені роботою окупаційної влади. "На особистому контролі тримаю вирішення питань соціальної напруженості", - заявив він.
Читайте також:
У Маріуполі окупанти виділили 119 ділянок під будівництво житла. Але безкоштовних квартир там не буде
Окупанти попередили, що хочуть зруйнувати ще 10 будинків у центрі Маріуполя, - АДРЕСИ