Директор німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Даніель Буше відвідав відремонтовану за підтримки U-LEAD Чернігівську загальноосвітню школу І-III ступенів №3, яка була пошкоджена у серпні внаслідок російської ракетної атаки.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сторінку Програми «U-LEAD з Європою» у Фейсбуці.
«Найбільше мене вражає те, що я бачу учнів у класі, їхню прихильність до вчителів, і просто бачу їх у звичайній рутині шкільного життя. Водночас кілька хвилин тому ми почули, що спрацювала повітряна тривога і ми побачили, наскільки вони дисципліновані, коли йдуть в укриття, наскільки вони відповідальні. Інша для мене дуже дивовижна річ - спостерігати за вчителями, бачити те, наскільки вони віддані своїй роботі і як вони дбають про дітей», - поділився враженнями Буше.
Він нагадав, що визнаючи величезні виклики громад в освітньому секторі під час війни, Служба зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії (FPI) надала «U-LEAD з Європою» додаткове фінансування – понад 5 мільйонів євро – для відбудови 12 шкіл у постраждалих від війни Київській, Чернігівській та Харківській областях та створення 25 Центрів цифрового навчання у 2023 році, додатково до низки інших заходів із розбудови спроможності, таких як консультації та тренінги для створення безпечного та сприятливого середовища для навчання дітей. У партнерстві зі «Сміливі відновлювати», SavED та Центром інноваційної освіти «Про.Світ» U-LEAD проводить важливу роботу з покращення доступу до освіти під час війни.
«Підтримка освіти на рівні громад в Україні - це інвестиція у майбутнє. Це також інвестиція у майбутнє покоління», - підкреслив директор GIZ.
Нагадаємо, 19 серпня близько 11:30 ранку російські військові ракетою вдарили по драмтеатру в центрі Чернігова. У цей час там відбувалася зустріч виробників дронів та навчальних шкіл з аеророзвідки в рамках заходу «Люті пташки». Унаслідок ракетного удару загинуло семеро людей, серед них – дитина. Крім того, більше 200 людей отримали травми.
За цим фактом Служба безпеки України порушила кримінальну справу. Уже встановлено, що російська армія застосувала по цивільному об’єкту ракетний комплекс «Іскандер».